Bitcoin’de İstikrarlı Artış ve Santiment Tahminleri

Bitcoin Haber

Bitcoin, Ağustos ayından bu yana ilk haftalık kazancını elde etti ve son yedi günde yaklaşık %3 artış yaşadı. Bu, Bitcoin’in dört haftalık düşüş serisini sonlandırdı. Ancak, geçtiğimiz ay Bitcoin önemli bir düşüş yaşadı ve değerinin %11’ini kaybetti. Bitcoin’in son %3’lük artışı ayın en yüksek seviyesi olan 26.750 dolara ulaştı. Ancak daha sonra 26.592 dolara geriledi.

2023 yılı boyunca Bitcoin’in fiyat hareketleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir spot Bitcoin ETF’sini onaylayacağı yönündeki spekülasyonlardan önemli ölçüde etkilendi. Ancak son haftalarda bu ETF’de büyük bir güncelleme görülmedi ve bu, Bitcoin’in mevcut istikrarlı fiyat davranışına katkıda bulundu.

Önde gelen analitik şirketi Santiment, Bitcoin için olumlu bir tahmin sunuyor. Tether‘in kripto para borsalarındaki USDT arzının Mart ayından bu yana en yüksek seviyesine çıkarak %24,1’e ulaştığını vurguladı. Yeni trend borsalardaki BTC ve Ethereum (ETH) varlıklarındaki genel düşüşe karşılık geliyor.

Bitcoin’in benzersiz adreslerdeki son dönemdeki artışı, Bitcoin ekosistemindeki katılımın arttığı anlamına gelebilir ve Santiment’in önde gelen kripto para birimine ilişkin iyimser bakış açısını daha da destekleyebilir. Popüler zincir üstü analist Ali Martinez, Bitcoin’in son birkaç haftadır gördüğü fiyat konsolidasyonuna rağmen büyüyen ağ faaliyetinin “zincir içi perspektiften bakıldığında en yükseliş yönündeki sapmalardan birini” temsil ettiğini belirtti.

Bu gelişmeler, Bitcoin’in mevcut durumunun ve gelecekteki eğilimlerin bir özeti olarak görülebilir. Bitcoin, kısa vadede de olsa istikrarlı bir yükseliş sergileyerek kripto para piyasasında güçlü bir konumunu korumaya devam ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Pepe Coin’de Düşüş Trendi Bekleniyor

Sonraki Haber

Bitcoin’de Belirsizlik Son Bulacak Mı? – Kapsamlı Fiyat Analizi

İlgili Haberler