Bitcoin’de Hareketli Hafta: Volatilite Artışı ve Balina Hareketleri

Bitcoin Haber

Bitcoin bu hafta volatilite seviyesi artışı ile hareketli bir dönem yaşadı. Özellikle 28.000 dolar üzerinde günlük bar kapanışının gerçekleşmemesi dikkat çekti. Bitcoin, bu hafta iki kez 28.000 doların üstüne çıksa da, günlük bar kapanışı bu seviyenin üstünde gerçekleşmedi. Popüler analist Daan Crypto Trades, iki önemli hareketli ortalama arasında devam eden bir mücadele olduğunu belirtti.

Analist, borsalarda artan açık ilgiye dikkat çekti ve bu durumun short ve long pozisyonların dar bir alanda kalmasına neden olduğunu belirtti. Veri analiz platformu CoinGlass, 6 Ekim’e kadar hem long hem de short pozisyonlarında ciddi kayıplar görüldüğünü belirtti.

Veri analiz platformu Material Indicators, balina olarak adlandırılan yatırımcı hareketlerine dikkat çekti. Şirket, bazı “sınıfların” çelişkili hareketlerine dikkat çekti. 100.000 ila 1 milyon dolar arasındaki spot emirlerin fiyatın artmasına neden olduğu ancak bu durumun kısa sürdüğü belirtildi.

Şirketin verilerine göre, diğer balina grupları aynı dönemde toplamda 60 milyon dolarlık net satış yaptı. Analistler, bu durumun FTX’ten gelebilecek olan satışlara atıfta bulundu. Spekülasyonlar, bu satışların FTX tasfiyesinin bir parçası olup olmadığı üzerine yoğunlaştı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in Geleceği: İki Uzmanın Farklı Tahminleri

Sonraki Haber

Altcoin Sherpa’dan Altcoin Piyasası ve Bitcoin İçin Öngörüler

İlgili Haberler