Bitcoin’de Direnç Seviyesi Mücadelesi Devam Ediyor

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası, Ekim ayındaki yükselişinin ardından Kasım ayında da ivmesini koruyor. Bitcoin, 16 Kasım’da Wall Street açılışında önemli bir seviyede güç kazanmaya çalışırken, 38.000 dolarlık hedefine doğru yeni bir adım attı.

TradingView verilerine göre, haftanın başlarında kripto para piyasasındaki keskin düşüşün ardından yönünü yukarıya çeviren Bitcoin, dikkate değer bir geri dönüş yaşadı. Günlük grafikler, 38.000 doların güçlü bir direnç seviyesi olduğunu ve geçen hafta yaşanan benzer bir modeli izlediğini gösteriyor.

Veri analiz platformu Material Indicators, mevcut fiyat aralığının daha fazla yükseliş ile geçersiz kılma arasındaki farkı koruduğunu belirtiyor. Bitcoin’in bu hafta 40.000 dolar seviyesine ulaşmasının garantisi olmamakla birlikte, 35.375 doların altına düşmesi Trading Signals verilerini geçersiz kılacaktır.

ABD düzenleyicilerinin çeşitli kripto para borsası işlem gören fonların (ETF) onayını ertelemesiyle başlayan ilk yükseliş hareketi, Kasım ayında ABD’de ilk Bitcoin spot fiyat bazlı ETF onayının yakın olduğuna dair söylentilere yol açtı.

Popüler yatırımcı ve analist Daan Crypto Trades, fiyatın şu anda yüksek seviyeyi koruma konusunda daha zorlu bir durumda olduğunu belirtti. Bu süreç, geçen haftaki zirvelere kıyasla daha düşük açık ilgi (OI) ve fonlama oranları sayesinde başarıldı. Açık İlgi’nin geçen haftaya göre önemli ölçüde daha düşük olduğunu, fonlama oranlarının da biraz daha düşük olduğunu belirterek, geçen haftaya kıyasla şu anda daha sağlıklı bir temele sahip olduklarını düşündüğünü ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP’nin Kripto Borsalarındaki Yeniden Listelenişi

Sonraki Haber

KAS Coin Neden Yükselişte ve Beklentiler Neler?

İlgili Haberler