Bitcoin’de (BTC) Oluşan Fraktal 77.000 Doların Sinyalini Veriyor!

İlayda Peker

Bitcoin fiyatında her ne kadar karışık sinyaller alınıyor olsa da yatırımcılar şu an yaşanan aşağı yönlü hareketlerin geçici olduğunu ve BTC fiyatının yeniden yukarı yönlü grafikler çizeceğini ifade ediyor.

Bitcoin’de Hedef: 77.000 Dolar

Analistlere göre şu anda “cheat sheet” adı verilen bir fraktal oluşumu var. Yapılan açıklamalara göre bu fraktal daha önce de Bitcoin grafiklerinde görülmüştü ve eğer fraktal bozulmadan devam ederse fiyatın 77.000 dolara doğru devam edeceği düşünülüyor.

Analistlere göre bu fraktalın beklenen sonucu vermesi için öncelikle 50.000 dolarlık önemli seviyenin aşılması ve bu seviyenin destek noktasına dönüşmesi gerekiyor. Çünkü Bitcoin’in bu seviyenin yeniden üzerine kendini atması yatırımcıların da kendilerini daha güvende hissetmesini sağlayacak.

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre eğer BTC 50.000 doların üzerine çıkarsa 77.000 dolar bir sonraki durak olacak. 77.000 dolar bandında yeni bir engelle karşılaşılacağını düşünün analistler, sonrasında BTC’nin yıl bitmeden 77.000 doları göreceğini düşünüyor.

Fraktal ve Tarihsel Göstergeler

Aslında gerçekten paylaşılan grafiklere göre Bitcoin şu anda daha önce oluşan fraktal ile aynı tabloyu çiziyor.

Analistlerin açıklamalarına göre sonunda mevcut aralık yukarı yönlü kırıldığında Bitcoin’in 77.000 doları görmemesi için hiçbir sebep bulunmuyor. Ancak 77.000 dolara ulaşıldıktan sonra ciddi bir düzeltme ile karşılaşılabileceği düşünülüyor.

200.000 Dolar Mümkün Mü?

Her ne kadar her yatırımcı fraktallara tam olarak güvenmese de oluşan “cheat sheet” fraktalı oldukça doğru görünüyor. Piyasa her ne kadar şu an için geçmiş dönemlerden farklı olsa da izlenen yol 100.000 dolara doğru yükselişin yaşanacağını gösteriyor.

Buna ek olarak analistlerin BTC’de 200.000 dolar gibi çok daha yüksek seviyeleri beklediğini de belirtmek gerekiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Yorumları: Bitcoin/USD Teknik Analizi 05/03/2021

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) İşlem Ücreti Düşüyor Ancak Hala Büyük Bir Sorun!

İlgili Haberler