Bitcoin’de (BTC) Analisti Heyecanlandıran Seviye: 120.000 Dolar!

İlayda Peker

“BitBoy” olarak da bilinen popüler YouTube kripto yayıncısı Ben Armstrong, önümüzdeki üç yıl için lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatının geleceği hakkında çeşitli tahminler paylaştı. Bu süre zarfında kral kriptonun tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri döneceğine ve ardından ayı piyasasına geri döneceğine inanıyor. Bitboy’un Bitcoin ile ilgili fiyat görüşlerine bir göz atalım

Bitcoin’i Yeni Zirvelere Taşıyacak Olay

Armstrong’un yakın zamanda attığı bir tweet’e göre, Bitcoin şu anda olmasını beklediği seviyede ve 16.800 $ bölgesinde. Önümüzdeki yılın sonunda BTC’nin tekrar 30.000 seviyesine yaklaşmaya başlayacağını düşünüyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkma olasılığına gelince, tweet’ine göre bunun 2024’ün sonunda gerçekleşmesi muhtemel.

Bu, bir sonraki Bitcoin yarılanmasının gerçekleşeceği yıl olacak. Armstrong bugün erken saatlerde yayınladığı bir tweet’te, madencilerin her blokta güncel durumun yarısı kadar BTC üretmeye başladığı yarılanmalardan sonra BTC’nin yükseleceğine inandığını vurguladı. “Elbette bunların hiçbiri garanti değil, ancak bunlar benim görüşlerim.” diye ekledi.

Heyecanlandıran Seviye: 120.000 Dolar

Bitcoin yarılanması her dört yılda bir gerçekleşiyor; sonuncusu pandeminin tüm dünyaya yayıldığı Mayıs 2020’nin başlarındaydı. Ancak, o yıl değil ama 2021’de iki yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldı. Bunun büyük ölçüde Federal Rezerv’in matbaasını çalıştırarak yalnızca 2020’de “hayatta kalma çekleri” şeklinde ekonomiye 6 trilyon dolardan fazla para sürmesinden kaynaklandığına inanılıyordu.

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında görebileceği fiyata gelince, BitBoy kendisini heyecanlandıran seviyeyi paylaştı ve bu kripto para başına 120.000 dolardı.

Güncel rakamlara bakıldığında lider kripto para birimi 16.000 dolar ile 17.000 dolar bandındaki fiyat sıkışıklığını sürdürüyor ve 17.000 dolar güçlü bir direnç olarak hala grafiklerde yer alıyor. Buna ek olarak Bitcoin’in 69.900 dolar seviyelerinden gerilediğini ve yaklaşık olarak 1 yıldır ayı piyasasında olduğumuzu belirtmek gerekiyor.


Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

XRP Fiyat Tahmini: Bu Destek İzin Verirse Toparlanma Başlayabilir

Sonraki Haber

2022 ve Gerçekleşmeyen Bitcoin (BTC) Tahminleri

İlgili Haberler