Bitcoin’de (BTC) ABD Etkisi! Raporlar Çok Ses Getirecek!

Bitcoin Haber

Bitcoin, bu sabah 26.500 doların altından 26.800 doların üzerine yükselen, beklenenden daha zayıf haftalık ilk işsizlik başvurularında küçük bir artış gördü.

BTC ABD Etkisi!

Geçen hafta 233.000 olan başvurular geçen hafta 261.000’e çıkarak yılın en yüksek ikinci okuması oldu. Bir haftada 261.000 ilk başvuru felaket bir sayı olmasa da, bu noktaya kadar güçlü olan ABD işgücü piyasasındaki ivmenin azalmaya başladığının bir başka işareti. Perşembe günkü işsizlik başvuruları raporu, diğer yeni ABD verilerinin de ABD işgücü piyasasında çatlakların ortaya çıktığını göstermesinin ardından geldi.

Örneğin, geçen haftaki Mayıs ayı resmi iş piyasası raporu, işsizlik oranının %3,5’ten %3,7’ye sürpriz bir sıçrama gösterdiğini gösterirken, JOLTs raporuna göre aylık açık pozisyon sayısının 3 aylık ortalaması son zamanlarda düşüyor.

Aşırı sıkı bir işgücü piyasası tarihsel olarak enflasyonist olarak görüldüğünden, yumuşayan bir işgücü piyasası, ABD Federal Rezervinin hala çok yüksek olan ABD enflasyonuna karşı mücadelesi için iyi bir haber.

İstihdam piyasası önümüzdeki aylarda yumuşamaya devam ederse bu, Fed’in enflasyonu düşürmek için artık faiz oranlarını yükseltmek zorunda kalmayacağı ve hatta faiz oranlarında indirim yapma fikrini değerlendirebileceği anlamına gelebilir.

Daha kolay finansal koşullar, kripto ve büyüme hisse senetleri gibi riskli varlıkların fiyatını tarihsel olarak artırdığından, bu Bitcoin için iyi olabilir. SEC Başkanı Gensler Kripto Endüstrisini ateşlediğinde Bitcoin Tersine döndü. Ardından Bitcoin’in 26.800 doların üzerine çıkması kısa sürdü.

SEC Açıklamaları!

Kripto para birimi o zamandan beri 26.500 dolar bölgesine geriledi ve SEC Başkanı Gary Gensler’in bu hafta başlarında ajansın Coinbase ve Binance’i dava etme kararını genişlettiği bir konuşma yapmasından sonra kazançlarının çoğunu aşındırdı. Konuşmasında, bazı kripto para birimleri adına şu ifadelere yer verdi:

Tipik bir yatırım sözleşmesinin ötesinde bazı ek faydalara sahip olmasının, bir kripto varlık menkul kıymetini bir yatırım sözleşmesi tanımından çıkarmadı.

Ayrıca, kripto para endüstrisini “iş yapma maliyeti olarak uygulama riskini almak için hesaplanmış bir ekonomik karar vermiş” olmakla eleştirdi. Menkul kıymetler yasalarına uymak için gerekli değişiklikleri yapmaya isteksiz olduğunuz SEC ile bir dizi toplantı yapmak, uyum sağlamak için yeterli değil, diye ekledi. Kripto yatırımcıları şimdi aynı konferansta günün ilerleyen saatlerinde Coinbase CEO’su Brian Armstrong’dan bir konuşma bekliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ETH Shapella Sonrası %10,5 Yükseldi, Bitcoin 30.000 Dolarda Sabitlendi 

Sonraki Haber

Dikkat! Ripple (XRP) ve Solana’da (SOL) Bir Hazırlık Olabilir!

İlgili Haberler