Bitcoin’de Beklenen FOMO Henüz Başlamadı

Bitcoin Haber

Bitcoin, bu yıl %120 değer kazanımı göstermesine rağmen piyasada henüz “FOMO” beklentisi başlamadı. Look Into Bitcoin’in blockchain veri analiz platformundan elde edilen verilere göre, zincir üzerindeki işlemler yalnızca yeni alınan Bitcoin’leri içeriyor. Uzun vadeli yatırımcılar Bitcoin varlıkları üzerinde herhangi bir işlem yapmıyorlar.

Bitcoin, son 18 ayın en yüksek seviyelerine yakın işlem görüyor ve önemli direnç seviyelerinin ve ayı piyasası işlem aralığının oldukça üstünde işlem görüyor. Bitcoin’deki küçük cüzdan sayısı artarken, kısa süreliğine Bitcoin tutan spekülatör yatırımcılardan çok fazla ilgi görülmüyor.

Look Into Bitcoin’in kurucusu Philip Swift, 16 Kasım’da bir X gönderisinde paylaşılan gerçekleştirilmiş HODL dalgaları verilerini, yani RHODL verilerini paylaştı. RHODL, Bitcoin arzını yaş gruplarına ayırır ve onu zincir üzerinde son hareket ettiği fiyatla karşılaştırır.

Neticede, boğa piyasası aşamalarında sıkça hareket eden coinlerde artış olurken, ayı piyasalarında yatırımcılar varlıklarında zarar ettikleri için satmaktan korktukları için tam tersi bir durum yaşanır. Swift, mevcut RHODL verileri hakkında şunları söyledi: “Daha düşük zaman çerçevelerindeki sıcak renkli dalgalar, jetonlar zincir üzerinde aktarılırken artmaya başlar. Henüz bir FOMO yok, bunun için çok erken.”

Onchained, zincir üzeri veri analiz platformu CryptoQuant’a katkıda bulunarak, Bitcoin arz verilerini yorumlamaya devam etti ve 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığında Bitcoin varlıklarını artıranların ciddi kayıplar yaşadığını bir kez daha vurguladı. Ancak, çok yakında boğa piyasası hodler’ları için piyasada önemli bir çizgi ortaya çıkacak: “Bu, Bitcoin fiyatı 67.000 dolara yükseldiğinde onların girişleriyle uyumlu. NUPL verilerinin 0 karlılık referans noktasına yakınlığı, Bitcoin 39.000 doların ötesine yükselmeye devam ederse potansiyel bir denge noktası olabileceğini gösteriyor.”


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Lobisinden Rekor Harcamalar

Sonraki Haber

Nano Coin: Geleceğin Kripto Para Birimi

İlgili Haberler