Bitcoin %13 Arttı, Fiyat Yeniden 7.000’in Üzerinde!

İlayda Peker

Bitcoin fiyatı Mart ayında ciddi düşüşler yaşamıştı. Özellikle 12 Mart’ta yaşanan piyasa çöküşü ve 13 Mart’ta da bu düşüşün devam etmesi analistleri ve yatırımcıları endişeye sürüklemişti.

Ayrıca Bitcoin’in geleneksel piyasalarla korele bir şekilde hareket etmesi de çeşitli tartışmaların yaşanmasına olmuştu.

Neyse ki Bitcoin 1 Nisan itibariyle artışa geçti. 2019’un Nisan ayında da benzer bir tablo yaşanmış ve 2 Nisan’da lider kripto para birimi Bitcoin aylar sonra ilk defa 5.000 doların üzerini görmüştü. Bu artışın ardından da Haziran ayına kadar devam devam eden yükseliş eğilimi ile fiyat 14.000 doları görmüştü.

Yeniden 7.000 Üzeri

2020 yılında da benzer bir tablonun çizildiğini görüyoruz. Dün güzel bir yükseliş ile harekete geçen kripto para piyasası bugün de artışını devam ettirdi. Coinmarketcap verilerine göre 24 saat içinde %13 artış sergileyen Bitcoin 7.000 doların üzerini görmüş oldu.

Aslında analistlere göre artışın devam edebilmesi için 6.900 doların üzerinin görülmesi ve tabii ki bu seviyenin üzerinde kalınması gerektiğini ifade etmişti.

Şu an için analistlerin koşullarının ilkinin gerçekleştiğini ve 6.900 doların üzerini görüldüğünü ifade edebiliriz. Eğer Bitcoin bu seviyenin üzerinde kalmayı başarırsa yakın vadede daha yüksek seviyeler görülebilir…

Öte yandan ilk başta belirttiğimiz korelasyon da Bitcoin’in iki gündür sergilediği performans ile bozulmuş oldu…

Tüm bunların yanında yalnızca Bitcoin değil altcoin’lerde de artış eğilimlerinin olduğunu görüyoruz. Ethereum (ETH) %12.15, XRP %7.14, Bitcoin Cash (BCH) %12.76, Bitcoin SV (BSV) %13.78 ve Litecoin (LTC) %10.32 gibi ciddi artışlar yaşanıyor…


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

COVID-19 Bitcoin Tüketici Alışkanlıklarını da Etkiledi

Sonraki Haber

Kripto Para Borsaları Nasıl Çalışır?

İlgili Haberler