Bitcoin Yükselişi ve Cardano (ADA) Coin’in Geleceği

Bitcoin Haber

Bitcoin‘in yeni zirvelere tırmanması, altcoinlerde hareketlenme yarattı. Şu anki genel beklenti; kripto para birimi Bitcoin’in 30.000 doların üzerinde kapanış yaparak altcoinleri desteklemesi yönünde. Bu durumda Bitcoin 31.000 dolar sınırını destek olarak koruyarak daha yüksek seviyelere ulaşabilir.

ADA Coin fiyatı da altcoinlere sermaye girişi artarken iki haftanın zirvesine ulaştı. Son iki haftada balinaların 30 milyon dolarlık ADA Coin girişi yaptığı görülürken, hacimler hala düşük. Eğer bu eğilim devam ederse 0,3 dolarlık zorluk direncinin hedeflendiği görülebilir.

ADA Coin’in bir milyon ile bir milyar arasında tutan balinalarının toplam varlıkları da artış gösterdi. Ekim ayının başından bu yana balinalar, 110 milyon ADA Coin alarak toplam varlıklarını 20,35 milyar dolara çıkardı.

ADA Coin’in konsolidasyon döneminin bitmiş olduğu görülüyor. Ancak yatırımcıların tedirginliğini atabilmesi için Bitcoin’in daha fazla güç göstermesi gerekiyor. Son 3 ayda 0,30 dolar bölgesi, ADA Coin için tarihsel olarak önemli bir direnç alanına dönüştü. Ancak bu alanın aşılması durumunda 0,37 dolar hedeflenebilir.

Makro cephede baskı oluşturabilecek olaylar, Bitcoin yükselişini yarıda keserse 0,25 dolarlık bir düşüş yaşanabilir. Yatırımcıların, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve risk taşıdığının farkında olmaları ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmeleri önemlidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tayland Hükümeti’nin Kripto Para Cüzdan Projesi Ertelendi

Sonraki Haber

AAVE Coin’in Yükselişi ve Kripto Para Piyasalarındaki Son Durum

İlgili Haberler