Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 9/04/2020

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kaybettiği değerinin büyük bir kısmını geri kazanmış olsa da hala tam olarak istenen seviyeye çıkamadı ve 7.400 dolar noktasında büyük bir direnç ile karşı karşıya kaldı. Bitcoin’in 3.800 dolardan yaptığı yükselişi değerlendirenler ciddi bir getiri elde etmiş olsa da bu kazancın devamının gelmesi için 7.800 doların kırılması gerektiği görülüyor.

Bitcoin Fiyat Grafiği

BTC/USD teknik analizine ve grafiğine bakıldığında fiyatın açılış değeri olan 7.369 doların üzerinde günlük kapanış yapması gerektiği görülüyor. BTC’nin önünde şu an için bir takoz formasyonu oluşuyor ve 7.400 doların üstüne çıkılamaması durumunda fiyat sert bir düşüş yaşayabilir.

Önde gelen kripto para analistlerinden Henrik Zeberg ise Bitcoin fiyat yorumu ile önümüzdeki günlerde BTC’yi dibe çekebilecek dev bir düşüş görebileceğimizin altını çizdi. Zeberg’e göre Bitcoin ve altın bu noktada oldukça yanlış anlaşılan iki varlık. S&P 500 endeksinin 1800 bandına kadar düştüğünü belirten analist, bunun %30’luk sert bir gerileme daha olduğunu belirtti.

Bitcoin Yorumları

Bitcoin’in de borsaların fiyat hareketini takip ettiğini iddia eden analist, bu düşüşün BTC’yi 1.000 dolara kadar düşürebileceğini öne sürdü. Tabii ki 1.000 dolarlık BTC tahmini şu an için gerçekdışı dursa da, kripto para sektöründe her şey mümkün.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

COVID-19 Düşüşü, Bitcoin Yarılanmasına Bir Hazırlık  Aşaması Mıydı?

Sonraki Haber

Herkes Artış Beklerken BTC Fiyatı 1.000 Dolara Düşer Mi?

İlgili Haberler