Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 6/04/2020

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) aslında Nisan ayının ikinci haftasında hiç de kötü olmayan bir başlangıç yaparak 7.000 doların üstüne kadar çıkmayı başardı. Bitcoin’in bu beklenmeyen yükselişi aslında teknik analistler tarafından bundan kısa süre önce dile getirilmişti.

Bitcoin Fiyat Grafiği

Özellikle mevcut kriz döneminde her şeyin daha net görülmesinden sonra Bitcoin’in iyi performans gösterdiğinin ortaya çıkması, kurumsal yatırımcıları bile sektöre geri çekmiş olabilir. Peki günlük Bitcoin analizi tam olarak ne gösteriyor ve fiyat yükselişini teknik analiz açısından devam ettirebilecek mi?

4 saatlik grafiğe bakıldığında Bitcoin’in şu an için düşüş pozisyonu içerisinde olmadığı görülüyor. Temel odak noktası ise 7.700 dolar ile 7.800 dolar arası gibi gözüküyor. Lider kripto para biriminin 7.200 doların üstüne çıkması ise bu yükselişin kanıtlandığı şeklinde yorumlanabilir. 7.200 doların bu kadar önemli olmasının temel sebebi ise birçok short yani düşüş odaklı pozisyonun tasfiye noktası olarak gözükmesi.

Bitcoin Yorum 2020

Eğer Bitcoin 7.200 dolar üzerinde kapanış gerçekleştirebilirse hızlı bir şekilde 7.500 dolara kadar ilerleyecektir. Buna rağmen RSI’nin de şu an için yükseliş odaklı bir görüntü çizdiği söylenebilir. Bitcoin 6.880 doların altına inmediği müddetçe güvende gibi gözüküyor ve boğaların yükselişi tam hız devam edebilir.

Yine de işlem yaparken günlük volatiliteye dikkat etmekte ve stop emri girerek işlem yapmakta fayda var. Bitcoin 6.870 doların altına inerse olası düşüş bizleri 6.000 dolar bandına kadar bile götürebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Salgınla Beraber ABD İçin En Büyük Tehdit Unsuru Ne?

Sonraki Haber

Coinbase’in İsmi Ciddi Bir Dolandırıcılık Olayında Kullanıldı!

İlgili Haberler