Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 24 Mart tarihinde 6.731 dolarlık fiyata ulaştı ve burada kapanış gerçekleştirdi. 25 Mart tarihinde bu yükselişini devam ettiren BTC 6.975 dolarlık zirveye ulaşsa da bunun üzerine çıkmakta başarılı olamadı. BTC fiyatı bu gidişatın devamında ise direnç noktasından gördüğü satış baskısı ile ciddi bir düşüş yaşadı.

Uzmanların Bitcoin Yorumları 2020

Bitcoin’in 6.900 seviyesindeki dirence değdikten sonra Doji mumu oluşturduğu ve dereceli olarak düştüğü görülüyor. BTC fiyatının 6.900 dolara kadar çıkması, daha önceki fiyat düşüşünün oluşturduğu 0,382 Fibonacci geri çekilme seviyesini yeniden gündeme getirdi ve direnç daha da güçlendi. Fiyat bu seviyenin üzerine geçememekle kalmadı ve bunun yanı sıra düşüş odaklı Doji mumunun oluşmasına yol açtı.

Fiyat daha önce 20 Mart tarihinde bu seviyeye kadar yükselmişti ancak devamında yine sert bir düşüş ile 4.700 dolara kadar düşüş görüldü. Yine aynı sinyalin görülmesi BTC/USD işlem çiftinin 4.700 dolara kadar düşüş yaşayabileceği anlamına geliyor. Bitcoin yatırımcılarının sevinmeleri için ise birim fiyatın 6.900 dolar üzerine çıkması şart gibi gözüküyor.

Bitcoin Yorum 2020

BTC grafiğine bakıldığında bunlara ek olarak çifte zirve formasyonunun oluştuğu da görülüyor. İkinci zirveyi oluşturan yeşil mum olmasına rağmen RSI’nin olumsuz bir tablo çizdiği ve fiyatın baskılanacağı da gözlerden kaçmayan bir detay. Eğer Bitcoin bu düşüşü devam ettirirse fiyatın 5.000 dolar altına ineceğine kesin gözüyle bakılıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kredi Kartı ile Bitcoin Alınan Siteler

Sonraki Haber

Bitcoin Hashrate’i %29 Düştü, Bu Ne Anlama Geliyor?

İlgili Haberler