Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi

Metin Alaca

Bitcoin (BTC) boğalar 5.000 dolardan başlayan yükselişte 7.000 doları test etseler de ne yazık ki buranın üstüne çıkmayı başaramadılar. 7.000 dolardaki direnç seviyesi alış baskısından çok daha üstün çıktı ve fiyat gerisingeri sert bir düşüş yaşadı.

Bitcoin Yorumları

BTC/USD işlem çifti şu an için baş ve omuzlar formasyonuna girmiş gibi gözüküyor ve fiyat 6.000 doların üzerine çıkamaz ise sert bir düşüş daha görülebilir. Hafta sonu düşüş dalgasının kurbanı olan BTC, buradan 5.000 dolara ve devamında 4.000 dolara kadar düşerek bir alış fırsatı bile yaratabilir.

Birçok uzman dip seviyenin 6.000 dolar olduğunu belirtse de oluşan satış baskısı ve panik, dip seviyenin altının oldukça mümkün olduğunu gösteriyor. BTC’nin özellikle ABD piyasalarının açılış saatlerinde yükselişe geçtiği görülmüştü ve yine benzer bir yükseliş yaşanabilir. Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 5.927 dolardan işlem görüyor ve önemli bir direnç olan 5.978 doların altında.  Bu seviyenin üstüne çıkılması durumunda sıradaki direnç noktasının ise 6.039 dolarda olduğu görülüyor.

BTC 2020 Yorumları

Destek seviyelerine bakıldığında ise daha önceki düşüşte önemli bir nokta olan 5.856 dolar kendini belli ediyor. BTC’nin bunun altına inmesi 5.733 doları otaya çıkartabilir. 5.733 dolar seviyesi daha önce bir aylık destek seviyesi olarak ayıları başarılı bir şekilde püskürtmüştü.

BTC’nin 200 günlük basit hareketli ortalaması tehlike çanlarının çaldığını gösterse de, fiyat yeniden 6.000 doların üzerine çıkabilirse bu durum değişecektir.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Düşük Seviyeleri Yeniden Mi Test Edecek?

Sonraki Haber

BTC Almak İsteyenlerin Sayısı, Satmak İsteyenlerin Sayısını Geçti

İlgili Haberler