Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 20/04/2020

Metin Alaca

Bitcoin (BTC) fiyatı Pazartesi sabahı yeniden bazı kripto para borsalarında 7.000 doların altına inse de toparlanma sinyalleri vermeye başladı. Bitstamp kripto para borsasında 7.080 dolar seviyesinden işlem gören BTC’nin teknik grafiği de oldukça karmaşık sinyaller veriyor gibi gözüküyor.

BTC/USD Teknik Analizi

Mart ayının ortalarında yaşanan fiyat çöküşünden sonra Bitcoin 3.800 dolara kadar  gerilemişti. Bu düşüşün devamında inanılmaz bir yükseliş görüldü ve BTC/USD işlem çifti 7.400 dolara kadar çıktı. Bu da sadece 1 ayda BTC’nin değerini ikiye katladığını gösteriyor.

Petrol fiyatlarının da 20 yılın en düşük seviyelerine inmesi, Dow Jones endeksinin tek bir gece içerisinde yönünü tekrardan negatife çevirmesine yol açtı. Bitcoin’in özellikle ABD piyasaları ile olan ilişkisi de bize önümüzdeki günlerdeki BTC fiyatı hakkında önemli sinyaller veriyor.

Bitcoin Fiyat Grafiği

Eğer boğalar 6.800 doların üzerinde tutunmayı başarabilirlerse yaşanan petrol krizi ile beraber fiyat yeniden önemli bir artış elde edebilir. BTC’nin daha fazla yükseliş için kırması gereken ilk direnç ise 7.250 dolar olarak gözüküyor. %76,4’lük Fibo geri çekilme noktasının alttaki ayağı olan 7.066 dolar ile üstteki ayağı 7.302 dolar ise BTC’nin mevcut trendini gösteriyor.

Eğer Bitcoin 7.250 dolardan sonra 7.300 doların da üzerine çıkabilirse BTC için sırada 7.500 doların olduğu belirtiliyor. Saatlik MACD indikatörüne bakıldığında bunun yavaş yavaş boğa bölgesine doğru ilerlediği görülmekte.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

En İyi Fiyatlı Yatırım Araçları: Bitcoin (BTC) ve Gümüş (XAG)

Sonraki Haber

Facebook, Calibra İçin 50 Kontenjanlık İşe Alım Yapacak

İlgili Haberler