Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 14/04/2020

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) fiyatı 6.800 dolar ile 6.970 dolar seviyeleri arasında gidip geldi. BTC alımı yapanların fiyatı yükseltmek isteme çabasına karşın satış yapmak isteyenlerin oluşturduğu baskı dün galip çıktı ve BTC yeniden 6.800 dolar bandına düştü.

Bitcoin Grafik

BTC/USD işlem çifti gün içerisinde %0,43’lük bir yükseliş elde etse de volatilite yüzünden bunu gün sonu kapanışına ekleyemedi ve başladığı noktaya geri döndü. Silk Road’ın kurucusu Ross Ulbricht içerisinde bulunduğumuz boğa piyasasının fiyatı 3.000 dolara kadar çekebileceğini düşünse de teknik analiz biraz daha farklı sonuçlar gösteriyor.

Bitcoin grafiğine göre lider kripto para biriminin 6.270 dolar, 6.000 dolar, 5.700 dolar ve en son 5.200 dolar seviyelerinde oldukça güçlü desteklere sahip olduğu görülüyor. Bitcoin’in göreceli güç endeksi yani RSI indikatörü negatif bir seviyede olduğunu gösterse de 200 günlük hareketli ortalama hala pozitif ve yükseliş odaklı sinyal veriyor.

Uzmanların Bitcoin Yorumları

Bitcoin’in yaklaşan Halving öncesinde ani bir yükseliş ile 7.000 doların üstüne bir kere daha çıkabileceği teknik grafikte sabit. BTC/USD işlem çiftinin 7.000 doları kırması ise sıradaki direnç olan 7.188 doların zorlanmasına sebep olacaktır. Eğer Bitcoin 7.1000 dolar üzerinde günlük kapanış elde edebilirse RSI tekrardan pozitif seviyeye çıkabilri ve fiyat artışının çok daha şiddetli olması beklenebilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in daha önce yaşanan iki blok ödülü yarılanmasında da negatif bir RSI’ye sahip olmadığını söylemekte de fayda var. Bu da yükseliş umutlarını daha da körüklemekte.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Gemini 3 Token’a Daha Destek Vermeye Hazırlanıyor

Sonraki Haber

Yatırım Danışmanı: “XRP Fiyatı Organik Olarak Artamaz”

İlgili Haberler