Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) elde ettiği hacimli yükselişteki değer artışını ne yazık ki şu sıralar ciddi anlamda kaybediyor ve daha da kaybedecek gibi gözüküyor. Teknik analiz tabanlı Bitcoin yorumlarına ve gidişatına bakıldığında, fiyatın hala konsolidasyon sürecinde olduğu görülüyor.

BTC 2020 Yorumları

Özellikle Asya piyasasının etkisi BTC/USD işlem çiftinde oldukça fazla ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %1 gibi yükseliş yaşayan BTC, 8.600 dolar üzerinde tutunmayı başardı. Kripto para piyasasının toplam değeri 250 milyar doların da altına inmiş olsa da, BTC’nin yeniden hacimli bir yükseliş elde etmesi işleri değiştirebilir.

Bitcoin’in hala 200 günlük basit hareketli ortalamanın altında olduğu görülüyor ve bunu aşması için 8.760 doların üstüne çıkması lazım. 50 günlük basit hareketli ortalama ise 9.276 dolar noktasında bulunuyor.

Bitcoin Yorumları: Alış Henüz Başlamadı Mı?

BTC’nin yükseliş dalgasını devam ettirebilmesi için öncelikle 8.760 dolar üzerinde kapanış elde etmesi lazım. Buna ek olarak RSI yani göreceli güç endeksi de 37,93 seviyesinde ve şu an piyasaya aşırı korku hakim olduğu görülmekte. Aslında BTC boğaları daha önce Ocak ayı başlarında yine düşük RSI noktasından ciddi bir koşuya başlamışlardı.

RSI’nin 50 seviyesinin altında olması bazı kişiler için yatırım fırsatı olarak değerlendirebilir. Piyasadaki önemli bir indikatör olan Korku ve Açgözlülük Endeksi’nde ibrenin aşırı korkuyu göstermesi de, yakında hacimli bir yükseliş gelebileceğine işaret ediyor.

BTC’nin daha aşağıya inmemesi için tutunması gereken noktanın ise 8.623 dolar olduğu görülüyor. BTC bu seviyenin üstünde kaldığı müddetçe, hala yükseliş şansına sahip.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Madenciliği İçin En Uygun Yer: Teksas

Sonraki Haber

Bitcoin Mart Ayında Nasıl Bir Yol İzleyecek?

İlgili Haberler