Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi

Metin Alaca
bitcoin teknik

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 24 saat içerisinde %9’dan fazla değer kaybederek ham petrolden sonra küresel piyasalarda en sert çakılan ikinci varlık oldu. Bitcoin’in düşüşü bütün piyasayı sert bir şekilde etkiledi ve birim fiyat 7.847 dolara kadar geriledi.

Bitcoin Yorumları

Bitcoin yorumlarına bakıldığında ise analistlerin büyük bir kısmının belirsizlik içerisinde olduğu görülüyor. Ünlü kripto para analisti Josh Rager artık 8.000 doların da altında uzun bir süre kalınabileceğini belirtti. Buna ek olarak 7.000 dolar bandı Rager’a göre çok imkansız gözükmüyor.

BTC/USD teknik analizine bakıldığında ise teknik indikatörlerin hiç iyi sinyal vermediği ortaya çıkıyor. Bitcoin 4 saatlik grafikte 7.700 dolar noktasında destek buldu. Yine de fiyatın kısa vadede 7.700 doların altına hacimli bir iniş yapma ihtimali mevcut. 7.700 dolar ile 7.800 dolar seviyelerinde likidite azlığı dikkat çekiyor ve buranın aşılmasının önemli olduğu görülüyor.

BTC 2020 Yorumları: Gidişat Kötü Mü?

RSI indikatörü bulunan mevcut seviyenin daha da altına inilebileceğini gösteriyor. Bitcoin RSI’ye göre aşırı satış bölgesine hala ulaşmadı ve vadeli işlem platformlarındaki kaldıraçlı işlemler bu seviyeye gelmeden bile sert bir düşüş yaşanmasının önünü açmış gibi gözüküyor.

Bitcoin günlük grafikte 7.800 doların üzerinde tutunma gücüne sahip gibi gözükse de, balinaların yapacağı toplu satış her şeyi tersine çevirebilir. Birçok analist ve uzman Bitcoin’in düşüş sebebinin PlusToken yapısı olduğunu iddia ediyor ve satışların devam etmesi uzmanları haklı çıkartabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Belçika Ele Geçirdiği Bitcoin’leri Açık Artırma İle Satacak

Sonraki Haber

Google’daki “Düşükten Satın Al” Aramalarında Rekor Artış

İlgili Haberler