Bitcoin Yorumları: BTC/USD Analizi 30/03/2020

Metin Alaca

Bitcoin (BTC) 29 Mart tarihinde sert bir düşüş yaşayarak 6.200 dolardaki destek seviyesinin altına indi. Bitcoin fiyatı kısa süreliğine 5.850 dolarda tutunmayı başardı ve tutunma ciddi bir yükselişi beraberinde getirdi. BTC/USD işlem çifti 6.000 dolar bölgesinin altına inse de bu kritik seviyeden kısa sürede kaçmayı başararak aslında alım sinyali de vermiş oldu.

BTC Yorum

Kraken kripto para borsasından alınan verilere bakıldığında özellikle 6.080 dolar noktasının büyük bir öneme sahip olduğu ve bunun hem direnç hem de destek olarak kritik bir rol üstlendiği görülüyor. Bitcoin’in bugün sabah itibariyle 6.080 doların üstüne çıkması da kısa sürede 6.300 dolara uzanan bir yükselişi beraberinde getirdi.

Bitcoin teknik analizine bakıldığında şu an için mevcut direnç seviyelerinin 6.350 dolar ve 6.846 dolar noktalarında yer aldığı görülebiliyor. Bu da lider kripto para biriminin özellikle 6.350 dolar seviyesini hacimli bir şekilde kırması gerektiği anlamına geliyor. BTC/USD eğer 5.800 dolara doğru yeniden bir düşüş yaşarsa işler sarpa sarabilir ve fiyat dip seviyelere kadar gerileyebilir.

7- Kripto Para  Yorumları 2020

Teknik verilere bakıldığında MAC histogramının şu an için düşüş pozisyonunda olduğu ve önümüzdeki birkaç gün boyunca negatif devam edeceği söylenebilir. Bunun yanı sıra BitMEX ve Bitfinex üzerindeki short yani düşüş odaklı pozisyonların da 6.350 dolar bölgesinde artmaya başlaması, buradan bir kırılma gelebileceğini düşündürtüyor.

Analistlerin 2020 Bitcoin yorumları arasında ise BTC’nin 6.500 doları göreceği ön plana çıkıyor.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Blockchain COVID-19 İle Mücadelede Kendini Gösteriyor

Sonraki Haber

KardiaChain Nedir?

İlgili Haberler