Bitcoin Yorumları: BTC Geleceğinde Ne Var?

Bitcoin Haber

Popüler bir kripto para stratejisti, Bitcoin‘in (BTC) istemeden de olsa olumlu bir marka oluşturma sürecinden geçtiğini söylüyor.

Marka Oluşturma Süreci

InvestAnswers’ın anonim sunucusu David Lin ile yaptığı yeni bir röportajda, Bitcoin‘in şu anda “şimdiye kadarki en iyi pazarlama kampanyasına tanıklık ettiğini” söylüyor.

Analiste göre, devam etmekte olan bankacılık krizi, insanların güvenli sığınaklar aramaları nedeniyle Bitcoin’in daha fazla benimsenmesine yol açtı:

Son 10 gündeki bu son kriz sırasında, gördüğümüz yeni Bitcoin cüzdanlarının en hızlı ivmesini yaşadık. Ve tabii ki Bitcoin son 90 günde %70 değer kazandı. Böyle bir varlık için olağanüstü bir hareket. Ve insanların karşılaştığı soru, bahsettiğiniz gibi, harika bir soru – ne yaparsınız, tamam mı? Bankalara güvenemem, hazine tahvillerine güvenemem çünkü ABD hükümeti deli gibi para basıyor, bu yüzden deli gibi değer kaybedecek.

Popüler isim açıklamalarına şu şekilde devam ediyor.

Evet, %3,5 ya da %4 alabilirim ama satın alma gücü reel olarak %14 düşüyor. Ne yapacağım peki? Borsaya mı yatırayım? Herkes resesyona gireceğimizi, dolayısıyla borsanın çökeceğini söylüyor. Bu kulağa hoş gelmiyor. Nereden sağlam bir varlık bulabilirim? Altının birkaç saatliğine 2,000 doların üzerine çıktığını gördük. Bu da insanların tam olarak ne aradığının bir örneği. Varlıklar için nakit para yatırabilecekleri güvenli bir liman bulmak istiyorlar. İşte bu yüzden Bitcoin’i yeni bir varlık sınıfı olarak görüyoruz… Muhtemelen şimdiye kadarki en iyi pazarlama kampanyasına tanıklık ediyor.

Finansal Kriz

Analist konuyla ilgili, “Ve son finansal kriz sırasında inşa edildi. Finansal krizler için tasarlandı. Ve bu yüzden bu kadar iyi gidiyor. Bence pek çok insan diyor ki, tamam Bitcoin’e güvenmesem de, her ihtimale karşı nakit paramın %2 – %5’ini Bitcoin’e yatırsam iyi olur. Her ihtimale karşı diğer her şey cehenneme gider.” sözlerini kullanıyor.

InvestAnswers’ın sunucusu, Bitcoin‘in benimsenme oranına ilişkin olarak, küresel nüfusun yalnızca küçük bir yüzdesinin amiral gemisi kripto varlığını benimsediğini söylüyor:

Bir değer saklama aracı olarak, çok fazla benimsenmeyen ve aynı zamanda çok fazla değere sahip olan ve son derece zor olan, yani daha fazla basılamayan bir şeye bakıyorum. Bu da Bitcoin. Dünyanın %2,5’i bunu benimsedi ama %97,5’i bundan nefret ediyor. Nefret ediyorlar çünkü sahip değiller. Ve büyük bir öfkeyle nefret ediyorlar. Ancak şu anda yaşadığımız bankacılık krizinde olanlardan sonra, bu gerçekten bunun anlatısına hitap ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

FED Açıklamaları Sonrasında Kripto Paralarda Son Durum

Sonraki Haber

SEC Coinbase’e ‘Wells Bildirimi’ Verdi; Coinbase Reddetti

İlgili Haberler