Bitcoin Yokuş Yukarı Bir Mücadeleye Hazırlanıyor

İlayda Peker

Tanınmış kripto para yatırımcılarından biri olan Scott Melker, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) “iyi göründüğünü” ifade ediyor. Ancak Melker 6.500 dolar seviyesinin altına olası bir düşüş olabileceğinin de göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtiyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 7.192 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin’in son 24 saat içinde küçük bir artışla yoluna devam ettiğini görüyoruz. Bununla beraber tüm kripto para piyasasının sakin bir şekilde haftaya başladığını da ifade edebiliriz.

Hedef: 7.500 Dolar

Melker’e göre Bitcoin fiyatı yaşadığı düşüş grafiklerinin ardından yönünü yukarı çevirmeyi başardı. Bu da madencilik ödülü yarılanması yaklaşırken yatırımcıların ve analistlerin artış beklentilerini güçlendiren bir etken oldu.

Öte yandan analist şu anda “dip-alım” modunda olunduğunu ve bir sonraki hedefin 7.500 dolar seviyesi olduğunu ifade ediyor. 17 Nisan’da BTC fiyatı 6.500 doların altına düşmeden önce 7 Nisan’da aslında 7.500 dolarlık seviyenin aşılmasına deyim yerindeyse bir adım kalmıştı.

Ancak her ne kadar hedefin 7.500 dolar olduğunu belirtse de analist 6.500 dolarlık seviyenin de test edilme imkanının olduğunun göz ardı edilmemesi gerektiğinin altını çiziyor.

Yokuş Yukarı Bir Mücadele

Bunların yanında yatırıcı ve kripto para analisti Christopher Jaszczynski bir “textbook” tümsek ve koşu (bump-and-run) tersine dönüşü olduğunu ifade ediyor. Analiste göre Mart ayındaki düşüşün ardından lider kripto para birimi yokuş yukarı bir koşuya başlamadan önce konsolide oluyor.

Jaszczynski, bir kırılma durumunda Bitcoin’in 10.500 dolara ulaşabileceğini ifade ediyor…

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tyler Winklevoss: “Bankalar COVID-19 Ya Da BTC İle İyileşecek!”

Sonraki Haber

En İyi Fiyatlı Yatırım Araçları: Bitcoin (BTC) ve Gümüş (XAG)

İlgili Haberler