Bitcoin Yeniden 7.000 Doların Altını Gördü!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin yaklaşık 10 gün önce 7.000 doların üzerine çıkmış, küçük düzeltmelerin ardından ise bu hafta sürekli 7.000 doların üzerinde seyretmişti. Ancak haftanın son gününde Bitcoin’in düşüşe geçtiğini ve yeniden 7.000 doların altına gerilediğini görüyoruz.

Bitcoin Fiyat Grafiği

Bitcoin fiyatı bugün kısa süre içinde 200 dolar birden gerileyerek 6.970 dolar seviyesini gördü. Bitcoin bu hafta 7.100 dolar 7.400 dolar bandında seyrederek aslında yatırımcılar için umut ışığı olmuştu. Çünkü Bitcoin fiyat grafiği uzun zaman sonra artış sinyalleri vermeye başlamıştı. Ancak bugünkü düşüş eğer hafta sonunda da devam ederse yine bir hayal kırıklığı yaşanabilir…

Bunların yanı piyasa tahminleri yapan bazı analistler düşüş yaşanması durumunda 6.900 seviyesinin boğalar için güçlü bir destek olması gerektiğini ve bu seviyede tutunmaları gerektiğini dile getirmişti. Eğer bu seviyede BTC tutunamazsa analist  Michaël van de Poppe 6.000 dolara kadar bir geri çekilmenin yaşanabileceğini dile getiriyor.

Van de Poppe Perşembe günü geç saatlerde yaptığı bir açıklamada, “7.500-7.700 dolarlık bir likidite hissi alıyor olabiliriz, sonrasında keskin bir düşüş bekliyorum.” ifadelerini kullanmış ve şunları eklemişti:

Yine de 6.900 dolarlık alanı kaybedersek, doğrudan 6.300 dolara doğru gideceğimizi varsayıyorum.

Korku Hissiyatı

Aslında Bitcoin’in 7.000 doların altına düşmesinde hem piyasada hala hakim olan korku hissiyatı hem de Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’de yaşanan yarılanmalardan sonra beklenen fiyat hareketlerinin gerçekleşmemesi etkili olmuş olabilir.

İnsanlar hala düşüşlerden korktukları için 7.000 doların üzerinde satış yapmaya başlamış olabilir. Bu da fiyatı aşağı çeken bir etken olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca iki Bitcoin fork’unun beklenen fiyat hareketini sergileyememesi de Bitcoin yarılanmasından beklenen performansın alınamayacağı yönünde bir önyargı oluşturmuş olabilir. Bu da yine fiyatı olumsuz etkileyen bir etken olarak karşımıza çıkıyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin İstikrarı Borsalardan Kaçarak Mı Bulacak?

Sonraki Haber

Bitcoin Balinalarının Sayısı Son İki Yılın En Üst Seviyesinde

İlgili Haberler