Bitcoin Yarılanması Yaklaşırken Piyasaların Gözü Nisan 2024’te

Bitcoin Haber

Kripto para topluluğunun odak noktası, Bitcoin piyasa arzını yarıya indiren ve madencilik ödülünü blok başına 6.25 BTC’den 3.125 BTC’ye düşüren, Nisan 2024’te gerçekleşecek olan yarılanma etkinliğine çevrildi.

Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao, kripto para topluluğunu yarılanma etkinliğine sadece 135 gün kaldığını hatırlatmak için bir geri sayım paylaştı.

Geçmişte, Bitcoin yarılanma etkinlikleri, blok ödüllerinin yarıya düşürülmesi ve talebin artması sonucu oluşan arz-talep dinamikleri ile fiyat artışlarıyla ilişkilendirilmişti.

2020 Mayıs’ında gerçekleşen son yarılanma öncesinde Bitcoin fiyatı, etkinlikten yaklaşık iki ay önce 10.000 doların altında işlem görüyordu, ancak daha sonra önemli bir artış yaşandı ve fiyat, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 17.000 doları geçerek 69.000 doların üzerine çıktı.

Bir analist, yarılanma etkinliği öncesinde genellikle yatırımcıların haberleri sattığı ve etkinliğe kadar olan haftalarda bir ralli yaşandığı fakat gerçek yarılanma sırasında bir geri çekilme olabileceğini belirtti. 2016’da yaşanan yarılanma öncesindeki geri çekilme sonucu %38’lik bir düzeltme görülürken, bu seferki yaklaşık %20 civarında oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Kullanıcıları İçin Bankacılık: Celsius (CEL)

Sonraki Haber

Binance’a 4 Milyar Dolarlık Dava Tehdidi

İlgili Haberler