Bitcoin ve Solana Piyasa Analizi: Yükselişler ve Düşüşler

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı, $34,500 destek seviyesinden toparlanırken, kral kripto para biriminin fiyatındaki dalgalanmalar nedeniyle SOL Coin $40 destek seviyesine geriledi. Peki, bu kayıplar derinleşebilir mi? Güncel veriler bize ne anlatıyor? İşte detaylar.

Kripto paralar başarılı bir Ekim ayının ardından Kasım ayına da güçlü başladı. Piyasada sürekli bir düşüş ya da sürekli bir yükseliş yok. Yatırımcılar bu durumu son iki yılda birçok kez tecrübe ettiler. Örneğin, düşüş döneminde $30,000 BTC için çok güçlü ve kritik bir destek noktasıydı ve birçok kez test edildi, sonunda daha düşük seviyeleri gördük.

Solana (SOL) Temmuz ayında yükselişinin temellerini attı. Uzun vadeli düşüş trend çizgisinden sıyrıldıktan sonra, fiyat $28 engelini de aştı. Bu zorlu bir dirençti ve yıl boyunca fiyatın bu noktadan birkaç kez $20’ye geri döndüğüne tanık olduk.

Birkaç gün önce, $46.7 ile yeni yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu bölge direnç olarak teyit edildi. Ancak, haftalık RSI yukarı yönlü trendin devam ettiğine işaret ediyor.

Günlük grafik üzerinde uygulanan Elliott dalga sayımı net bir yukarı yönlü hareketi vurguluyor. Bu yöntem uzmanlar tarafından uzun süredir kullanılıyor ve özellikle BTC’de uzmanlar tarafından bu yöntemle tespit edilen birçok büyük hareketi gördük. En olası sayım, SOL’un beş dalgalı bir yukarı hareketin üçüncü dalgasında olduğunu öneriyor.

Eğer sayım doğruysa, fiyatın kısa vadede $38-$40 aralığında konsolide olması ve yönünü tekrar yukarı çevirmesi gerekecek. En olası hedef, yaklaşık %60’lık bir kazanç anlamına gelen $68 bölgesidir. Ayrıca, SOL fiyatı üçüncü dalgayı daha da genişletebilir ve kısa vadede $48 bölgesi aşıldığında konsolidasyon olmadan $68’e ulaşabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Piyasasında Meme Token’ları Ne Durumda?

Sonraki Haber

Custodia Bank’tan Yeni Bitcoin Saklama Hizmeti

İlgili Haberler