Bitcoin ve Kripto Paralar Neden Yükseliyor?

Fatih Uçar

Bugün iki pozitif gelişme Bitcoin fiyatını olumlu etkiledi ve akşamüzeri BTC yeniden 41.000 dolar sınırına dayandı. Bunlardan ilki FIS tarafından yapılan açıklama, artık şirketin 6 bin farklı kurumsal segment müşterisi kripto para hizmetlerine erişebiliyor olacak. Stake, lending ve merkezi olmayan finans dahil tüm seçenekler kurumsallara bir kanaldan daha açılmış oldu.

Bitcoin (BTC) Uzman Yorumları

Bitcoin (BTC), 13 Nisan’da Wall Street açılışında ABD yukarı yönlü bir kırılma gördü. Fiyat 24 saatin en yüksek seviyesi olan 40.970 dolara kadar ulaştı. Sinir bozucu bir aralık döneminden sonra, yukarı yönlü oynaklık, daha önce çökme tehlikesi olan destek seviyeleri için bir rahatlama oldu. Ancak yatırımcılar potansiyel bir yükseliş için aşırı iyimser değiller.

Popüler kripto para analisti Crypto Ed de gün içinde tedirgindi ve 39.000 doların altında daha derin bir düzeltmeden önce kısa vadeli bir sıçrama bekliyordu. Daha sonra yayınlanan bir YouTube güncellemesinde, şunları söyledi;

“41.000 dolara doğru bir hareket bekliyorum ve daha sonra büyük olasılıkla daha büyük bir düşüş yaşayacağız”.

Umalım ki Crypto Ed tahminin ikinci ayağında da haklı çıkmasın. Ed, Bitcoin 40.500 doların üzerinde kalırsa senaryonun geçersiz kılınacağını da sözlerine ekledi. Parite bu yazının yazıldığı sırada 40.846 dolar seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin (BTC)

Makro tetikleyiciler kripto paraları etkilemeye devam ediyor. Salı günü ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) mart ayı için 1981’den bu yana en yüksek seviye olan %8,5 şeklinde geldi. Birleşik Krallık’ta TÜFE, 30 yılın en yüksek seviyesi olan %7’ye yükseldi. Öte yandan FED’in şahin dozunu artırması risk piyasalarındaki korkuyu artırıyor.

Çin bugünlerde Covid vakalarıyla mücadele ediyor. Bazı bölgelerde kapanmalar başladı ve vakaların hızla artıyor olması yeni bir pandemi dalgasıyla ilgili endişeleri besliyor. Aynı zamanda, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi bu salı günü 20’ye düşerek aşırı korku bölgesine gevşedi. Böylesi bir dip en son şubat ayının sonlarında kaydedilmişti.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Eski ETH Programcısına 5 Yıl Hapis Cezası!

Sonraki Haber

Ripple ve SEC Davasında Yeni Gelişme: XRP’ye Bir Zafer Daha

İlgili Haberler