Bitcoin ve Kripto Para Birimleri Enflasyonu Kanıtlıyor!

İlayda Peker

Girişimci ve risk sermayedarı Peter Thiel, Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimlerinin fiyatının enflasyon endişelerinin gerçek olduğunu gösterdiğini söyledi. Milyarder yatırımcı, enflasyonun kriz anında noktasında olduğunu söyleyerek ABD Merkez Bankası’nı eleştirdi.

Kriptolardaki Artış Enflasyonun Kanıtı Mı?

PayPal ve Palantir Technologies’in kurucu ortağı olan milyarder girişim kapitalisti Peter Thiel, kripto para birimi fiyatlarının enflasyonla ilgili endişeleri kanıtladığını söylüyor. Thiel, 31 Ekim’de bir konferansta konuştuve artan enflasyon ve ABD hükümetinin tepkisi hakkında düşüncelerini sundu.

Mevcut fiyatta Bitcoin ve diğer kripto para birimleri konusunda özellikle hevesli olmadığını ve “birinin agresif bir şekilde satın alması gerektiğinden emin olmadığını” söyledi. Ancak fiyatın kendisinin bir “kriz anının” göstergesi olduğuna ve daha önce daha fazla Bitcoin almadığı için pişman olduğuna inanıyor.

Thiel’in sözlerinin çoğu, ekonomiyi yönettiği için Federal Rezerv’i eleştirmekle ilgiliydi. Thiel, Merkez bankacılığı sisteminin durumun önemini kabul etmediğini ve para basma kararının enflasyon üzerinde bir etkisi olmayacağını söyledi.

Enflasyon Durumu

ABD Federal Rezervi son birkaç yılda trilyonlarca dolar bastı ve bu da yoğun bir şekilde eleştiriler almasına sebep oldu. Buna ek olarak ajansın bilançosu, 2020’de Büyük Durgunluk sırasında olduğundan daha fazla varlık satın alarak muazzam bir şekilde büyüyor. Bu durum enflasyon endişesini de beraberinde getirdi.

Geçmişte Merkez Bankası’nın negatif faiz oranlarını tetikleyen kararları hakkında bazı endişeler dile getirildi.

Kripto Para Birimleri Enflasyona Karşı Bir Siper

Bitcoin’in kendisi, diğer herhangi bir fiat para biriminden daha düşük bir enflasyon oranına sahip ve genellikle iyi bir riskten korunma olarak kabul edilir. Birden fazla şirket, varlığı bu nedenle bilançolarına eklemeye başladı.

Bunların en bilinenleri arasında, kripto para birimine yatırım yapan büyük şirketlerin bayrağını taşıyan MicroStrategy yer alıyor. CEO Michael Saylor, Bitcoin’i dijital altına benzetti ve bunun değerli metalin kendisinden daha iyi bir seçenek olduğunu söyledi.

Bu arada, Thiel’in kendi şirketi Palantir de varlığı bilançolarına ekleyerek Bitcoin’e girmeyi düşünüyor.Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Elon Musk’tan Dog Money Tweet’lerine Kahkahalı Yanıt!

Sonraki Haber

Bir Metrik Daha Bitcoin’de (BTC) Artış Sinyali Veriyor!

İlgili Haberler