Bitcoin ve ETH Yükseldi: En İyi Performansı O Altcoin Sergiledi

Bitcoin Haber

Bitcoin ve Ether, Çarşamba günü bir miktar kar elde etme ve karışık ekonomik göstergelerin fiyatları düşürmesinin ardından, stablecoin olmayan ilk 10 kripto para birimindeki geniş çaplı kazançların ortasında Perşembe sabahı Asya’daki işlemlerde toparlandı.

Piyasada Son Durum

Solana, Polygon ve Cardano, piyasa değerine göre ilk 10 arasında kazançlara öncülük etti. ABD hisse senetleri gece boyunca karışık seyretti. Tesla kazanç tahminlerini aştı ancak Çarşamba günü Microsoft’tan gelen zayıf görünüm ve gelecek hafta beklenen faiz oranı artışı ticareti sınırladı.

Bitcoin, Hong Kong’da sabah 8’e kadar geçen 24 saat içinde %2 artışla 23.096 ABD dolarına yükseldi. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi bugüne kadarki yedi gün içinde %11,66 yükseldi ve Çarşamba günü bir hız tümseğine çarptıktan sonra yıl başından bu yana güçlü bir yükselişe devam etti.

CoinMarketCap verilerine göre Ether aynı hafta içinde %6,36 artışla %3,43 değer kazanarak 1.610 ABD dolarına yükseldi.

Solana %7,78 artışla 24,56 ABD dolarına yükselerek haftalık bazda %17,9’luk bir büyüme kaydetti. Solana kısa süre önce, bu yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen blok zinciri odaklı cep telefonu Solana Saga için ön siparişleri açtı.

Polygon, Fractal NFT oyun sitesinin Çarşamba günü Polygon ağına genişlediğini açıklamasının ardından %3,85 artışla 0,99 ABD dolarına yükseldi. Cardano %3,91 artışla 0,37 ABD dolarına yükseldi.

Toplam kripto piyasa değeri %2,72 artışla 1,05 trilyon ABD dolarına ulaşırken, işlem hacmi %12 artışla 61,86 milyar ABD dolarına yükseldi.

Genel Piyasalarda Son Durum

ABD hisse senedi piyasaları Çarşamba günü karışık bir gün geçirdi. Dow Jones Endüstriyel Ortalaması %0,03 yükselirken, S&P 500 ve Nasdaq Composite neredeyse %0,2 düşüş gösterdi.

Perşembe günü ABD’de GSYH, dayanıklı mal siparişleri ve işsizlik başvuruları da dahil olmak üzere, hafta sonuna kadar hisse senetlerine yön verebilecek daha fazla ekonomik gösterge açıklanacak.

ABD Merkez Bankası üyeleri, faiz oranlarında bir sonraki hamleye karar vermek için gelecek hafta (31 Ocak – 1 Şubat) toplanmadan önce sözde karartma döneminde. CME Group analistleri %99,8 ihtimalle 25 baz puanlık bir artış öngörüyor.

Geçtiğimiz ay Fed, enflasyonun hızını yavaşlatmak amacıyla faiz oranlarını 50 baz puan artırarak son 15 yılın en yüksek seviyesi olan %4,25 ile %4,5 arasına yükseltti ve bir dizi gösterge yavaşlamanın gerçekleşmekte olduğuna işaret ediyor. Ancak bazı yatırımcılar dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD ekonomisinin resesyona girmesinden endişe duymaya devam ediyor.


Total
14
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Analist: BTC, XRP ve Bu Altcoin Yükselişe Mi Hazırlanıyor?

Sonraki Haber

Ethereum Fiyatı Yerini Koruyor ve Yeni Bir Yükseliş Görüyor

İlgili Haberler