Bitcoin ve Dogecoin Uzay Yolculuğuna Çıkıyor

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı, $38,000 seviyesini test ettikten sonra düzeltme hareketini tamamlayarak bir kez daha $37,500 seviyesini aştı. Yazının yazıldığı sıralarda fiyat, Binance ile ABD Adalet Bakanlığı arasında olası bir uzlaşma ihtimali nedeniyle $37,561 idi. Peki, mevcut durum Dogecoin (DOGE) için neyi gösteriyor ve olası bir rallide hedef seviye nedir?

Astrofizik şirketi Astrobotic, 2023 Aralık ayında DOGE’u Peregrine uzay aracıyla DHL Moonbox aracılığıyla gerçekten uzaya gönderecek. Astrobotic, Ay ve diğer gezegenlere görevler için hizmetler sunan bir Amerikan şirketi. Astrobotic, Peregrine uzay aracını uzaydaki bir teslimat aracı olarak tanımlıyor ve çeşitli hükümetler, üniversiteler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve bireylerin Ay’a yük göndermek için bu hizmetten yararlanabileceğini ifade ediyor.

“Doge to the Moon” ifadesi, fiyatın ani yükselişini ifade eden meşhur bir tabir. Şimdi, sembolik olarak fiziksel DOGE logosu Ay’a gidecek. Dogecoin’e ek olarak, BitMEX de Bitcoin Magazine ile işbirliği yaparak fiziksel Bitcoin göndereceğini duyurdu.

Elon Musk, SpaceX’in “Doge-1” Ay görevini 2021’de duyurmuştu. Ancak, bu görev önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde gerçekleşecek. Ancak, sorun şu ki, Musk’ın şu anda Dogecoin’e olan ilgisinin azalmış olması. Normalde, fiyatların önemli ölçüde arttığı dönemlerde Musk sahneye çıkıp birkaç DOGE memes’i paylaşarak fiyatı yükseltirdi.

Bu günlerde Elon Musk’ın ilgisi yapay zeka üzerine. Grok adlı ürününü duyurdu ve X için ödeme altyapısı üzerinde çalışıyor. Ayrıca sosyal medya platformuna Tinder ve LinkedIn özellikleri ekliyor. Musk, Twitter’ın her şeyi içerecek bir uygulama olacağını daha önce belirtmişti.

Öte yandan, DOGE haftalık kapanışları $0.08378’in üzerinde görebilirse, güçlü bir yükseliş hareketi başlatabilir. Haftalık grafikteki çift dip formasyonu fiyat için umut verici görünüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kraken’a SEC’ten Dava: Kripto Borsası Savunmada

Sonraki Haber

Kripto Dünyasında BLUR Token Airdrop Fırtınası

İlgili Haberler