Bitcoin Vadeli Piyasasının Günlük Hacmi 5 Milyar Doları Buldu!

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kesinlikle ilk piyasaya çıktığı günden bu yana inanılmaz bir yol ve gelişme kat etti. Elde edilen son verilere göre Bitcoin vadeli işlemler piyasası sadece vadeli işlem sözleşmeleri sayesinde günlük 5 milyar dolarlık hacme ulaştı. 

Bu da aslında Bitcoin vadeli işlemler piyasasının, Bitcoin spot alım satım piyasasından büyük bir pay aldığını gözler önüne sermekte. 

Bitcoin’in böylesine devasa bir vadeli işlem hacmine ulaşmasının tabii ki tek değil onlarca sebebi var. Skew Analytics tarafından hazırlanan rapora bakıldığında, Bitcoin vadeli işlemler piyasasında Bitfinex, bitFlyer, CME, BitMEX, CoinFlex, CryptoFacilities, Deribit, FTX, Huobi, OKEx, Bakkt ve Binance gibi önde gelen kurumların olduğu görülmekte. 

Bitcoin Likiditesi İçin Olumlu Gelişme

Bitcoin vadeli işlem piyasasında en büyük pay Huobi, BitMEX ve OKEx arasında bölüşülüyor gibi gözükse de, Bakkt’ın özellikle son 3 ay içerisinde ciddi bir yükseliş yaptığı görülmekte. Piyasaya yeni girmesine rağmen Binance Futures’ın da ilk 5 arasına girdiği piyasanın Bitcoin için inanılmaz bir likidite sağladığı açık.

Bitcoin’in özellikle Bakkt’ın yükselişi ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseleceği ve 20.000 doları aşacağı tahmin edilmekte. Tabii ki bunun ve Bakkt’ın hacim kazanması için uzun bir süre gerektiği de aşikar.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

IDAX Kripto Para Borsasının CEO’su Kayboldu!

Sonraki Haber

Son Fiyat Düşüşleri Madencilerin Suçu Mu?

İlgili Haberler