Bitcoin Teknik Analizi: BTC Kritik Destek Bölgesinden Yukarı Sıçradı

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin, ABD Hazine Bakanı Yellen’ın açıklamalarının ardından iki günlük bir düşüş eğilimine girdi. Ancak 53.300 dolar seviyesinde destek bulan BTC, 55.500 dolar sınırına dayandı. Lider kripto para Bitcoin, haberimizin hazırlandığı sırada 55.300 dolar seviyelerinden işlem görüyor ve kritik direnç alanını test ediyor.

Bitcoin Toparlanıyor

Lider kripto para iki gün önce 59.000 dolara dokunmasının ardından ABD Hazine Bakanı’nın faiz artırımı söylemlerinden dolayı bir geri çekilme gördü. Kritik destek seviyesi 53.300 dolara kadar düşen BTC fiyatı bu seviyede güçlü destek buldu ve 55.331 dolara kadar tırmandı.

Ancak düşüşe rağmen teknik göstergeler yükseliş trendini işaret ediyor. MACD ve Stokastik Osilatör göstergeleri artış eğilimini doğruluyor. RSI iki günlük düşüşün ardından toparlanma evresine girdi.

Bitcoin Destek Bölgesinden Yukarı Sıçradı

Lider kripto paranın grafikleri son iki gün aşağı yönlü hareketi gösteriyor. Bu daha önce 26 Nisan tarihinde görülen düşüşe benzer bir fiyat hareketi olarak yorumlanıyor. Bu bağlamda Bitcoin’in 53.000 dolarlık destek alanına geri çekilmesi yukarı yönlü hareket başlangıcının temsili olabilir.

Bunun yanı sıra BTC grafiklerinin yükseliş trendini işaret etmesi, kısa vadede fiyatın artışa geçeceğinin sinyali olabilir. Bununla birlikte BTC için önemli direnç seviyesi 56.000 dolar ila 56.700 dolar arasındaki fiyat bandı olarak göze çarpıyor. Bu direnç alanının tekrar test edilmesi ve kırılması yükseliş trendine ivme kazandıracaktır.

Öte yandan lider kripto paranın 53.000 dolarlık destek alanına tekrar gerilemesi ve fiyatın bu seviyenin altına sarkması düşüş trendini başlatabilir. Buna göre yatırımcılar, Bitcoin’in 48.000 dolara kadar varan düşüşlerine şahit olabilirler. Ancak uzmanlar şu an için tehlike çanlarının devreye girmesini gerektiren bir durum olmadığını belirtti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Mastercard Araştırması: Her 10 Kişiden 4’ü Kripto Kullanmayı Düşünüyor

Sonraki Haber

New York’lu Kripto Para Madencileri Faaliyetlerine 3 Yıl Zorunlu Ara Verebilir

İlgili Haberler