Bitcoin Tehlikeli Bir Dönemi Mi Girdi?

İlayda Peker

Mart ayında yaşanan ve tarihe “Kara Perşembe” olarak geçen büyük piyasa çöküşünün ardından lider kripto para birimi Bitcoin ve ardından altcoin’ler gayet güzel toparlanmalar yaşadı. Hatta yaşanan son artışlarla Bitcoin’in 12.000 doların üzerine çıkması piyasada bir heyecan dalgasının oluşmasına sebep oldu.

Bitcoin “Uyuşuk” Davranıyor

Ancak bugün yaşanan düşüşler ve Bitcoin’in (BTC) dün yeniden 12.000 doların altına çekilmesi analistlerin çeşitli uyarılar yapmasına sebep oldu. Örneğin; Singapur merkezli QCP Capital Çarşamba günü Telegram abonelerini, Bitcoin’in yeni zirveleri yakalamaya çalışırken “uyuşukluk” belirtileri gösterdiği konusunda uyardı.

Bitcoin Pazartesi günü başlattığı yukarı yönlü hareketini ancak bir gün devam ettirebildi ve 12.400 dolar üstünün görülmesi ile daha da artması beklenen satın alma baskısı yerini satış baskısına bıraktı. Dolayısıyla fiyat düşmeye başladı.

Bunun yanı sıra QCP Capital’in yaptığı açıklamalara göre Bitcoin’in hemen 12.500 dolar seviyesinin altında bir düşüşe başlaması, 12.000 ve 12.500 dolar seviyelerinin güçlü birer direnç noktaları olduğunu tekrar kanıtlamış oldu. QCP Capital, piyasadaki yükseliş pozisyonunun gerilmeye başlamasıyla Bitcoin’in yakın vadede 12.500 doların üzerinde bir dayanak noktası oluşturmakta zorlanabileceğini söyledi.

Geri Çekilme Devam Edecek Mi?

Skew verilerine göre Bitcoin’deki açık pozisyonlar Pazartesi 6 milyarın biraz altına ulaşarak Mart ayından bu yana yaklaşık olarak %200 artış göstermiş oldu. Analistlere göre ise böyle keskin artışlar devamında daha büyük düşüşleri getirme potansiyeline sahipler.

QCP Capital’in açıklamalarına göre, sırada 11.700 ve 11.600 dolarlık seviyeler bulunuyor. Eğer bu önemli destek seviyeleri kaybedilirse Bitcoin 11.000 dolarlık seviyeyi test etmeye başlayabilir. Ancak yapılan açıklamalara göre fiyatlar 10.500 doların üzerinde kaldığı sürece piyasa artış eğiliminin görüleceği ve geri çekilmenin tersine dönerek artış eğiliminin eninde sonunda başlayacağı da ifade ediliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Sert Düşüyor: Korkulan Olacak Mı?

Sonraki Haber

Ripple’ın Üst Düzey Yöneticisinden Rekabet Açıklamaları

İlgili Haberler