Bitcoin SV Ağındaki Büyümenin Sebebi Belli Oldu!

İlayda Peker

Bitcoin SV ağındaki aktif adresler ve işlem sayıları, bu hafta New York’taki CoinGeek Live konferansının başlaması ile birlikte büyük bir büyüme gördü. Aktif BSV adresleri 28 Eylül’de 110.000’den bugün 947.400’e çıktı. Dolayısıyla kısa süre içinde BSV adreslerinin sayısı %761 gibi şaşırtıcı bir büyüme yaşamış oldu.

Aktif Adreslerin Sayısı

Aktif adreslerdeki artış, kripto para topluluğunun da ilgisini çekti ve Bitcoin SV ve Craig Wright düşmanı olan Arthur van Pelt, SirToshi’nin BSV’nin DeFi patlamasının ortasında Ethereum ağını geçmeyi başardığı gerçeğine dikkat çeken grafiğini paylaştı ve alaycı bir şekilde, “Yasal görünüyor. Organik Büyüme bence. Bahse girerim CoinGeek Live ile hiçbir ilgisi yok.” sözlerini paylaştı.

Bitcoin SV ağındaki işlemler de aynı dönemde iki kattan fazla artarak bugün 715.600’den 1.751.000’e yükseldi. Bu, konferansa kadar geçen 48 saat içinde %145 büyümeye işaret ediyor. Ortalama işlem değerleri ise aynı dönemde üçte iki düştü.

Ancak ağda ara sıra bazı olağandışı aktivite artışları görüldüğü için ani artışın sadece bir tesadüf olabileceği düşünülüyor. Buna ek olarak aktif adresler 24 Haziran’da kısa bir süre 1 milyonu aşmıştı ve işlemler 10 Temmuz’da 5.5 milyona yükselmişti.

Bunların yanı sıra CoinGeek Live’ın katılımcılarından Bitcoin Derneği Başkanı Jimmy Nguyen yaptığı açılış konuşmasında, Bitcoin SV’nin kötü niyetli girişimleri önlemek için birçok teşviği olduğunu ve orijinal Bitcoin teknik incelemesinin 15 kez “dürüst” kelimesinden bahsettiğini dile getirdi.

Nguyen, Bitcoin SV‘nin “tüm ağ için belirlenen temel kural” olduğunu ve “interneti yeniden icat ettiğini” söyledi.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Biden’a Karşı Trump: Kripto Paralar İçin Hangisi Daha İyi?

Sonraki Haber

PrimeBit’ten 5000 USDT Ödüllü Yarışma: PrimeBit Demo İşlem Yarışması

İlgili Haberler