Bitcoin Rallisinin Habercisi Bu Trend Olabilir

İlayda Peker

Her ne kadar Cuma günü Bitcoin fiyatı 6.900 dolara kadar çıkarak güzel bir toparlanma sergilemiş olsa da öncesinde yaşadığı beklenmedik düşüşler sebebiyle yatırımcılar bu artışa güvenme konusunda biraz çekimser kalıyor ve daha büyük düşüşlerin gelebileceğinden korkuyor.

Tanınmış bir kripto para yatırımcısına göre, BitMEX’in vadeli işlem piyasasında boğaların kontrolde olduğunu gösteren bir eğilim bulunuyor.

BitMEX Fonlama Oranı

Bir Wall Street ve kripto para yatırımcısı olan Joe McCann Telegram kanalında yaptığı açıklamalarda, BitMEX’in fonlama oranının şu an bulunduğu yerin “boğaların tam olarak görmek istediği şey” olduğunu belirtti. McCann’ın ifadelerine göre, Bitcoin’in fiyatının artış gösterme olasılığı çok yüksek.

McCann’ın yanı sıra Arrows Capital’in CEO’su ve CIO’su Su Zhu Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in “nispeten hızlı bir şekilde” 50.000 dolara yükselebileceğini belirtti ve bu da %730 gibi devasa bir artış anlamına geliyor.

6.400 Dolar Sınırı

Bunların yanı sıra analistlere göre Bitcoin’in bir ralli başlatabilmesi için 6.400 doların üzerinde kalması gerekiyor. Ancak Bitcoin şu anda 6.400 doların üzerinde bulunmuyor. Dolayısıyla daha yüksek seviyelerin görülebilmesi için öncelikle bu seviyenin kesin bir şekilde aşılması gerekiyor.

Önemli bir kripto para yatırımcısı her ne kadar fiyatlar yükselse de 6.400 dolar sınırının belki de Bitcoin için son iki yıldır en önemli noktalardan biri olduğunu dile getirdi. Nitekim

6.400 dolar seviyesi Aralık ayında yaşanan düşüşlerde daha da alt seviyelerin sinyalini verirken 2018 ayı piyasasında bir destek noktası olarak faaliyet gösterdi.

Kaynak: Newsbtc


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
Sapien SPN Nedir

Sapien Coin Nedir?

Sonraki Haber

Önümüzdeki Hafta Bitcoin İçin Nasıl Geçecek?

İlgili Haberler