Bitcoin Rallisi Ne Zaman Başlayacak?

İlayda Peker

Bitcoin son zamanlarda 11.000 dolar ile 12.000 dolar bandında harekete ediyor. Her ne kadar fiyat son aylarda artış sergilemiş olsa da elde edilen verilere göre volatilitenin tarihsel olarak düşük olduğu görülüyor.

Volatilite Artıyor

Piyasanın popüler analistlerinden olan Josh Olszewicz’in yaptığı açıklamalara göre, yatırımcılar tarafından volatiliteyi ve önemli fiyat seviyelerini belirlemek için kullanılan klasik bir teknik gösterge olan Bollinger Bantları sıkılaşıyor.

Bununla birlikte Olszewicz’in paylaştığı başka bir grafiğe göre, Bollinger Bantları volatilite öncesinde bu kadar sıkışık grafikler çiziyor. Örneğin; Mart 2020 yılında yaşanan çöküşten önce Şubat 2020’de de benzer grafikler ortaya çıkmıştı.

Volatilite artış beklentileri başka bir büyük Bitcoin fiyat hareketinin geleceğini gösteriyor. Bununla birlikte bu volatilite ile birlikte Bitcoin fiyatının hangi yöne gideceği farklı bir tartışma konusu olarak karşımıza çıkıyor. Analistlere göre Bitcoin’in yukarı yönlü bir harekete geçmesi; 10.000 ya da 9.000 dolara doğru olacak bir geri çekilmeden daha muhtemel görünüyor.

Yukarı Yönlü Hamle

Kripto fonu yöneticisi Charles Edwards geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in yükselişe geçmesi için birkaç etken olduğunu dile getirmişti. Edwards’ın sırladığı sebepler arasında, Davee Portnoy’un Bitcoin’e yatırım yapması, altının boğa piyasasında olması, Tether’in piyasa değerinin artması ve BTC’nin hashrate’inin artması yer alıyor.

Bunların yanında analistlerin de teknik sebeplerden dolayı Bitcoin fiyatında ciddi artışlar görüleceğini ifade ediyorlar.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İddia: Bu Seviye BTC’de Bütün Kapıları Açacak, Ralliyi Başlatacak

Sonraki Haber

Ünlü Milyarder Altının Ardından Bitcoin’e de Yatırım Yapacak Mı?

İlgili Haberler