Bitcoin Rallisi Gerçekten Başladı Mı? Analist Cevapladı

Bitcoin Rallisi Gerçekten Başladı Mı? Analist Cevapladı

Bitcoin fiyatı 12 aydan sonra ilk defa 11.600 dolar seviyesine kadar yükseldi ve 12 Mart tarihindeki ünlü düşüşten bile çok daha iyi bir konuma gelindiğini kanıtladı. BTC/USD işlem çiftinin kısa süre içerisinde %15 gibi önemli bir yükseliş elde etmesi, ivmenin ne kadar güçlü olduğunu kanıtlıyor.

Yatırımcılar 15.000 dolar seviyesinin bunda sonraki direnç olduğunu belirtse de bu noktada analistlerin fikrinin de çok önemli olduğu biliniyor. Bitcoin’in BitMEX kripto para borsasında 11.763 dolar seviyesine kadar çıktığı görülüyor ve bu CME vadeli işlem sözleşmeleri platformundaki Bitcoin fiyat boşluğunun da 11.630 dolar seviyesine gelmesini sağladı.

Bitcoin 15.000 Doları Görecek

Önde gelen kripto para analistlerinden Three Arrows Capital kurucu ortağı Kyle Davis ise hafta sonu boyunca fiyatın tekrar harekete geçeceğini belirtti. 12.000 dolar noktası ile 15.000 dolar noktası arasında çok güçsüz direnç noktalarının bulunduğunu belirten analist, 15.000 dolara oldukça hızlı gelineceğini ifade etti.

Sadece Davis değil aynı zamanda Josh Rager da bu konuda benzer bir açıklamada bulundu. Rager, Pazar günü itibariyle fiyatın 12.000 doları bulması durumunda rallinin yeniden şekillenebileceğini ifade etti.

Bitcoin, TL karşısında tüm zamanların rekorunu kırsa da henüz ABD Doları karşısında 8.500 dolar geride. Buna rağmen eğer BTC‘nin olağan rallilerinden birisine denk gelirsek, fiyatın kısa süre içerisinde 20.000 dolar olması mümkün.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.