En İyi 10 Bitcoin PoS Terminali!

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC) PoS terminalleri birçok uzmana göre kripto para birimlerinin ana akıma yayılmasını sağlayacak önemli gelişmelerden birisi. Tabii ki böyle gelecek vaat eden bir sektörde hizmet veren çok fazla firma var ancak bunların hangisinin iyi olduğunu test etmek uzun ve yorucu bir süreç olabilir.

Biz de en iyi 10 Bitcoin PoS terminali firmasını sizler için bu yazımızda derledik ve sizi bunca efor ile zamandan kurtarmayı amaçladık.

BitPay

Sektörde en çok bilinen ödeme istemcilerinden birisi olan BitPay, birçok işletmenin kullanımına ev sahipliği yapıyor. Sadece firmalara değil aynı zamanda tüccarlara da hizmet veren platform, son zamanlarda merkeziyetsiz olmadığı yönünde eleştirilse de hala en büyüklerden birisi olarak görülmekte.

BitXATM

Adından da anlaşılabileceği üzere Bitcoin ATM’lerine odaklı olan bu firma, genişlemeye gitti ve ATM’lerin dışında PoS cihazı sektörüne de girdi. İtibari para kabul edip kripto para birimi verme özelliğine sahip olan firmanın cihazları ciddi bir kullanıma ulaştı.

Blockchain Merchant

Tüccarların ve dükkan sahiplerinin kolaylıkla Bitcoin kabul edebilmesini sağlayan Blockchain Merchant, kesinlikle yüzde 0 komisyon seçeneği ile son günlerde popüler bir hal almaya başladı.

Coinbase

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase de ABD içerisinde PoS cihazı hizmeti vermekte. E-ticaret siteleri  ile çalışan dev firma, özel siteler için HTML kodu sunuyor ve bunun WordPress, WooCommerce tabanlı platformlar ile entegre olmasını, online kripto para ödemesi yapılabilmesini kolaylaştırıyor.

Coinify

Hem online hem de fiziksel mağazalar için PoS terminali hizmeti veren Coinify, orijinal Bitcoin formatında ödeme alınabilmesini veya isteyenler için itibari para olarak ödeme yapılabilmesini sağlıyor. Buna ek olarak kripto para birimi veya itibari parayı aynı anda ödeme olarak da alabiliyorsunuz. Platformun iOS ve Android uygulamaları da mevcut.

Coinkite

Coinkite daha çok geleneksel kullanıma hitap eden bir platform olarak öne çıkmakta. PoS terminalleri aynı kredi kartı terminallerine benzeyen Coinkite, bir Bitcoin banka kartı hizmeti de sunuyor. Direkt olarak QR kodu taratma özelliği ile ödeme opsiyonu sunan firma, yakında daha popüler bir hal alabilir.

Coin of Sale

Point-of-Sale (PoS) kelimesinden esinlenilerek oluşturulan bir isme sahip olan firma, tüccarların Electrum isimli Bitcoin cüzdanını kullanarak ödeme almasını sağlıyor.

PayStand

PayStand ABD merkezli olup kredi kartı, çek ve Bitcoin ödemelerini kapsayan PoS terminalleri piyasaya sürmekte. Şirketin tüccarlar için yüzde 0 komisyon alması da kesinlikle büyük bir artı.

Revel Systems

Revel Systems geleneksel PoS piyasasında oldukça köklü bir firma olarak biliniyor. Firmanın PoS terminalleri iPad, bir adet tarayıcı ve yazar kasa ile beraber geliyor. Revel Systems yakın zamanda Bitcoin ödeme opsiyonu sunmaya başladı.

XBTerminal

XBTerminal aslında diğer PoS terminallerine kıyasla çok daha taşınabilir bir cihaz olarak karşımıza çıkmakta. QR kodu taratarak ödeme yapabilen müşteriler aynı zamanda bluetooth veya NFC de kullanabiliyor. Bitcoin direkt olarak itibari paraya çevrilebilmekte ve bu büyük bir kolaylık sağlamakta.


Total
0
Shares
2 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

En İyi Bitcoin Ödeme Sistemleri

Sonraki Haber

1 Bitcoin Nasıl Alınır?

İlgili Haberler