Bitcoin Önemli Seviyeleri Geri Alıyor: BTC’de Destek ve Dirençler

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin ve altcoin’ler son iki gündür yüreklere su serpiyor ve yükseliş hamleleri yapıyor. Böylece yatırımcılar da biraz nefes almış oluyor. Bitcoin fiyatı önemli destekleri kırdıktan sonra yeniden bu desteklerin üzerine çıkıyor.

Bitcoin 37.000 Doların Üzerinde

Yazının kaleme alındığı an itibari ile Bitcoin (BTC) 37.500 dolar üzerinde işlem görüyor. Böylece BTC son 24 saat içinde %3,4 bir artış ile ilerliyor. Ancak BTC’nin son düşüş hareketini 44.000 dolar seviyelerinden yaptığını ve kayıpların geri alınması için önünce yolunun olduğunun da unutulmaması gerekiyor.

Eğer Bitcoin 38.000 dolarlık ilk direnci kırarsa artık bir psikolojik direnç olarak görülen 40.000 doları geçmek için hamle yapabilir. 40.000 doların geçilmesi ise piyasada yeni bir alım sinyali olarak algılanabilir ve 42.000 dolara doğru bir yükseliş olabilir. Ancak yatırımcıların bu yükselişler esnasında çok dikkatli olması gerekiyor. Çünkü şu anda belirsizlik sürüyor ve ayıların baskınlığı son düşüş gibi derin bir düşüşü tetikleyebilir.

Bitcoin’de Yükseliş Ne Zaman Başlar?

Bitcoin’in yükselişinin kesinleşebilmesi için şu an için en güçlü direnç olarak görülen 53.000 doların aşılması gerekiyor. Ancak tabii ki bahsi geçen seviyeye gelinebilmesi için ara dirençlerin de güçlü bir kırılım yaşaması gerekiyor.

Bu noktada Bitcoin’in 42.000 dolar sonrasında 45.000 doları ve ardından 48.000 doları kırması gerekiyor. Bu seviyelerin üzerinde ise 50.000 dolarlık güçlü psikolojik seviye bulunuyor. Bu seviyenin aşılması ise diğerlerine göre daha zor olabilir. Çünkü burada ciddi bir satış baskısı gelebilir. Eğer 50.000 dolar kırılırsa analistler bir süre konsolidasyona girilebileceğini ve hatta ara düşüşlerin gelebileceğini düşünüyor.

Bunlara ek olarak eğer bu yükselişle yaşanmaz ve BTC 37.000 dolar ve ardından 35.000 doları kaybederse yeni bir düşüş eğilimi ile karşılaşabiliriz. Yeni bir düşüş ise bazı analistlerin dip seviye olarak görülmesini bekledikleri 29.000 dolara doğru düşüşe sebep olabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ABD Kendi Kripto Parasını 2030’a Kadar Kullanıma Sunabilir

Sonraki Haber

Ark Investments Raporunda Bitcoin ve Ethereum Öngörüsü Dikkat Çekti

İlgili Haberler