Bitcoin Önemli Bir Seviyede: Tamam Mı, Devam Mı?

Bitcoin Önemli Bir Seviyede: Tamam Mı, Devam Mı?

Dün Bitcoin boğaları 9.300 dolarlık seviyenin üzerine çıkmak için büyük bir çaba sarf etti. Ancak bu hamle reddedildi ve fiyat 9.000 dolar bandına geri çekildi. Analistlere göre Bitcoin’in bir sonraki hamlesi bu seviyede verilen tepkiye bağlı. Çünkü bu durum aynı zamanda 200 günlük EMA ile de yakından ilişkili.

Yapılan açıklamalara göre 200 günlük EMA çok önemli bir gösterge ve bunun aşılamaması çok büyük kayıpların yaşanmasına sebep olabilir. Hatta bir analist Bitcoin şu anki durumunu “tamam mı devam mı” şeklinde yorumluyor.

Tamam Mı, Devam Mı?

Bitcoin’in son zamanlardaki fiyat hareketleri değerlendirildiğinde 9.000 dolar ile 9.300 dolar bandında hareket ettiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. İşin içinde 200 günlük EMA girdiğinde ise boğaların 9.300 doları aşmak için çabalaması hayati önem taşıyor olabilir.

Dün 9.300 seviyesinde karşılaşılan reddetme bazı analistlere göre daha büyük düşüşlerin habercisi olabilir.

Piyasanın popüler analistlerinden “Teddy”, Bitcoin‘in şu anda bir “tamam mı devam mı” aşamasında olduğunu ifade etti ve şu anda 21 günlük EMA’sının üstünde olduğunu dile getirdi.

Görüşler Karışık

Analistler Bitcoin’in son fiyat hareketlerini değerlendiriyor ve lider kripto para biriminin boğaların mı ayıların mı lehine yoluna devam edeceğini bulmaya çalışıyor. Piyasanın bazı isimleri bundan sonraki fiyat hareketlerinin ayıların lehine gelişeceğini ve çok daha düşük seviyelerin görüleceğini ifade ediyor.

Bunların yanında son birkaç hafta içindeki Bitcoin fiyat hareketlerinin zayıflık göstergelerine sahip olduğu ve bu sebeple uzun vadeli artış beklentilerinin yanı sıra kısa vadede büyük bir geri çekilmenin yaşanabileceği ifade ediliyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.