Bitcoin ile Ödeme Alan Siteler

Bitcoin Haber

Bitcoin her ne kadar tüketiciler için birçok avantajı olan yeni bir ödeme sistemi olsa da aynı zamanda işletmeler için de çok avantajlı bir ödeme yöntemi olarak kendini gösteriyor. Yazımızın devamında dünyada en çok kullanılan ve sisteminize entegresi basit olan Bitcoin ve kripto para ödeme sistemlerini inceleyeceğiz. Ayrıca; bitcoin güvenilir siteler, bitcoin harcama yerleri, bitcoin ile alışveriş yapmak, bitcoin ile ödeme, bitcoin mobil ödeme, bitcoinle ödeme gibi kavramlara değineceğiz.

Kripto Para ile Ödeme Almak

 • İşletmeniz 365 gün ve 7 gün 24 saat çalışan alternatif güvenilir bir ödeme yöntemini kabul etmiş olur.
 • Gerçek zamanlı olarak izleyebileceğiniz sınır ötesi ödemeleri kabul edebilirsiniz.
 • İşletmeniz dünya çapında bir müşteri tabanına ulaşır.
 • İşletmeniz daha fazla kar, daha az ücret, daha az kredi/banka kartı iadesi ve daha az dolandırıcılık girişimiyle karşılaşır.

CoinPayments

CoinPayments 2013 yılında piyasaya sürüldü ve en popüler kripto para birimi ödeme sistemlerinden biri haline geldi. İşletmeler Coinpayments ile Bitcoin, Monero, Ethereum ve daha birçok kripto para biriminin de içinde olduğu 1480’den fazla coin ile ödeme kabul edebiliyor. Kabul edilen kripto paraları saklamak için platform güvenli bir çoklu şifreli cüzdan sunuyor.

CoinPayments, işletmeler için kullanabileceğiniz önceden hazırlanmış alışveriş sepeti eklentileri sunuyor. Ayrıca siz kendi kodunuz ile istediğiniz gibi entegrasyon da sağlayabilirsiniz. E-ticaret işletmeleri için desteklenen bazı eklentiler şunlardır:

 • Shopify
 • WooCommerce
 • Magento
 • Opencart
 • OsCommerce
 • WP eCommerce
 • Easy Digital downloads
 • Business directory plugin (WordPress)

BitPay

2011 yılında kurulan ve Amerika merkezli olan BitPay, önde gelen bir Bitcoin ödeme yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. İşletmeler BitPay uygulamasıyla, popüler e-ticaret platformları ve satış noktası sistemleriyle 40’tan fazla entegrasyon için Bitcoin’i ödeme olarak kabul edebilir. Ayrıca 38 farklı ülkede banka mevduatı ile 8 farklı geleneksel para birimine de dönüşüm sağlanabiliyor.

Coinbase Commerce

Coinbase, dünyanın en büyük Bitcoin borsalarından biridir. Ancak Coinbase’de Bitcoin işlemi yapmanın yanı sıra, işletmeler Bitcoin ödemelerini kabul etmek için de Coinbase’i kullanabilir.

Coinbase, işletmelerin Bitcoin’de ödemeleri kabul edebileceği ve paritelerin ani fiyat değişikliklerini bertaraf etmek için geleneksel para birimine çevirebileceği bir işletme uygulaması sunuyor.

CoinGate

CoinGate, işletmelerin Bitcoin ve altcoin ile ödemelerini kabul etmesini ve EUR, USD veya BTC cinsinden ödemeleri kendi kasalarına çekmesini sağlıyor. Ayrıca CoinGate e-ticaret için eklentiler, API’ler ve satış noktası uygulamaları gibi çeşitli iş gereksinimlerine, web, Android ve iOS gibi farklı platformlar için ödeme node’larına sahip geniş bir çözüm yelpazesi sunuyor. Ayrıca ShapeShift entegrasyonuyla altcoin ödemeleri destekleniyor.

Bitcoin Ödeme Yöntemi

Blockchain.info

Blockchain.info, kripto dünyasındaki en eski Bitcoin cüzdan sağlayıcılarından biri ve ayrıca kişisel ya da kurumsal amaçlı Bitcoin ödeme API’leri sağlıyor..

Ancak Blockchain.info’da süreç çok kolay değil. Çünkü kullanıma hazır eklentilere sahip değil. Bu seçenekte programlama dili bilgisine sahip işletmeler, ödeme işlemcilerini ücretsiz olarak sistemlerine entegre edebilir.

SpectroCoin

SpectroCoin, Avrupa dışındaki işletmeler için Bitcoin ödemeleri alt yapısı sunuyor. Bunun yanında SpectroCoin iyi bir müşteri tabanına sahip ve işletmeler için çeşitli seçenekler sağlanıyor.

E-ticaret eklentileri, Bitcoin ödeme işleme API’leri ve diğer ödeme entegrasyon araçları gibi kullanıma hazır çözümleriyle, dünyanın her yerindeki müşteriler ve işletmeler için alternatif ödeme seçenekleri oluşturmayı hedefliyor.

GoUrl.io

GoUrl, kullanıcılarına Bitcoin ödeme çözümleri sunan açık kaynaklı bir projedir. Dominika Topluluğu’na dayanmakta ve GoUrl ödeme entegrasyonları için ücretsiz müşteri desteğinin yanı sıra e-ticaret ve API’ler için kullanıma hazır eklentiler sunulmaktadır.

Bitcoin İle Alışveriş

Bitcoin ile yatırım yapılabildiği gibi, BTC’yi ödeme seçeneği olarak kabul eden mağazalarda günlük alışverişlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin; şimdilik her ne kadar Türkiye’de bulunmasa da Burger King’in bazı şubeleri BTC ödemesi kabul ediyor.

Güvenilir Bitcoin Siteleri

Online olarak yapılacak ödemelerde de Bitcoin kullanımı günden güne yaygınlaşıyor. Ancak bu konuda kullanıcıların çok dikkatli olması ve güvenilir siteleri tercih etmesi gerekiyor. Örneğin; sitelerin SSL sertifikası bu konuda bir ölçüt olarak kullanılabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

En İyi Bitcoin Borsaları

Sonraki Haber

Bedava Bitcoin Kazanmanın Yolları

İlgili Haberler