Bitcoin Milyarderi: “Akıllı İnsanlar BTC Satın Alıyor”

Bitcoin Milyarderi: “Akıllı İnsanlar BTC Satın Alıyor”

2020 yılı boyunca milyarder Paul Tudor Jones ve dünyaca ünlü yazılım firması MicroStrategy gibi önemli isimler Bitcoin (BTC) yatırımı yapmaya ve hatta BTC’yi rezerv para birimi olarak benimsemeye başladı. Gemini kripto para borsasının kurucu ortakları olan ikizler Tyler ve Cameron Winklevoss, bu yatırımların BTC’ye büyük para girişlerinin bir parçası olduğunu dile getirdi.

“Zeki İnsanlar Bitcoin Alıyor”

Cuma günü yayınlanan bir CNBC röportajında Tyler Winklevoss konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Bu en sofistike yatırımcılar, alandaki en zeki insanlar, sessizce Bitcoin satın alıyor, bu yüzden bu bir FOMO olayı değil.” ifadelerini kullandı. Tyler Winklevoss, Bitcoin’in 2017’deki rallisinin bireysel yatırımcılar önderliğinde gerçekleştiğini ama bu yıl kurumsal yatırımcıların alana girmesi ile gidişatın değiştiğini dile getirdi.

Öte yandan bu yıl boyunca, Tudor Jones ve Microstrategy’ye ek olarak, Stanley Druckenmiller, Jack Dorsey’in Square’i, MassMutual ve Guggenheim Partners da Bitcoin’e yatırım yaptıklarını açıkladı. Küresel ekonomide görülen ve koronavirüs sebebiyle ortaya çıkan aksaklıklar sebebiyle hükümetlerin sürekli para basıyor olması kripto paralara olan ilgiyi arttırmış gibi görünüyor.

Bitcoin ve Altın Karşılaştırması

Bitcoin genellikle bir değer deposu ve enflasyon koruması olarak altınla karşılaştırılıyor. Druckenmiller ve Tudor Jones da bu anlatıyı desteklediklerini ve bu sebeple BTC yatırımı yaptıklarını ifade etmişti.

Tyler Winklevoss ise konuyla ilgili olarak, “Ayrıca Square ve MicroStrategy gibi halka açık şirketler de var. Çünkü yaklaşan enflasyon, para basma politikaları ve COVID pandemik kilitlenmelerinden kaynaklanan teşvik ile enflasyon belası hakkında endişeleniyorlar.” ifadelerini kullandı.

Volatilite Sorun Oluşturuyor Mu?

Bitcoin’in volatilitesinin günlük işlemlerde kullanımlar için hala uygun olmadığı düşünülüyor. Bu konuyla ilgili Winklevoss ikizleri altına kıyasla Bitcoin’in uzun vadeli yatırım olarak düşünülmesi gerektiğini ifade ediyor. Tyler Winklevoss konuyla ilgili açıklamasında, “Şu anda Bitcoin’i, altını geride bırakacak ve 9 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşacak yeni bir değer deposu olarak görüyoruz. Yani aslında bir para birimi olarak kullanılması gerekmiyor ve volatilite gerçekten Bitcoin’in bir değer deposu olup olmadığını etkilemiyor.”  ifadelerini kullandı. Milyarder isim ayrıca Bitcoin’in volatilitesinin zaman için azalacağını da düşündüğünü dile getiriyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.