Bitcoin Mart Ayında Nasıl Bir Yol İzleyecek?

İlayda Peker

Bitcoin’in stock-to-flow adlı modelini oluşturan ünlü analist PlanB, lider kripto para biriminin fiyatının Mart ayında 8.600 dolar altına düşmesini beklemediğini açıkladı. Bunun yanında analiste göre Bitcoin fiyatı artış eğilimi de gösterebilir.

PlanB’nin Doğru Tahminleri

PlanB’nin tahminleri Bitcoin’in fiyat artışı ile arz miktarı arasındaki bağlantıya dayanan stock-to-flow modelini temel almıyor. Analist bunun ‘örnek dışı’ bir test olduğunu ifade ediyor. Bitcoin fiyatı 1 Mart’ta 8.410 dolara kadar düştü ve Plan B tahminini dile getirdiğinde 8.600 doların altında işlem görüyordu. PlanB’nin açıklamaları ise testi daha ilginç hale getiriyor. Özellikle de PlanB’nin Bitcoin’in Şubat ayında 8.200 doların üzerinde kalacağını doğru bir şekilde tahmin ettiği göz önünde bulundurulduğunda tahminleri es geçmemek gerekiyor…

Bununla beraber her yarılanma öncesinde ve sonrasında artış grafiği çizen Bitcoin için oluşturulmuş olan stock-to-flow modelini de göz ardı etmemek gerek. Bu modeli bilen ve takip eden yatırımcıların geçtiğimiz hafta yaşanan düşüş eğiliminden etkilenmediğini ve soğukkanlılıkla piyasayı takip ettiklerini görüyoruz.

10.000 Doların Üzeri

PlanB’ye göre Bitcoin yakın zamanda 10.000 doların üzerine yeniden çıkacak Hatta analistin açıklamalarına göre böyle bir hamle iki gün içinde dahi gerçekleşebilir.

Bunun yanı sıra analist stco-to-flow modeline dayandırdığı bir tahmin olan Aralık 2021’e kadar lider kripto para biriminin 100.000 doları göreceği yönündeki tahminin de arkasında olduğunu dile getiriyor.

Kaynak: U.Toda


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi

Sonraki Haber

Akbank, Binance ile Doğrudan Entegre Olan İlk Banka Oldu

İlgili Haberler