Bitcoin Koronavirüsten Nasıl Etkilendi?

İlayda Peker

Bollinger Bands volatilite göstergesini oluşturan tecrübeli yatırımcı John Bollinger, Bitcoin’in artık sadece başka varlıklar gibi riskli bir araç gibi davrandığını dile getirdi. Bollinger’e göre, lider kripto para biriminin son fiyat performansı, “gerçek bir kriz” sırasında tüm korelasyonların bire bir gittiğini gösteriyor. Bollinger konuyla ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

BTC’nin başka bir riskli araca dönüştüğünü görmek gerçekten ilginç. Gerçek bir krizde tüm korelasyonların gerçekten bire yaklaştığını gösteren başka bir gösteri.

Tehlike Çanları Mı Çalıyor?

Otuz yılı aşkın yatırım deneyimi olan Bollinger yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in, koronavirüs odaklı küresel salgın sırasında sürprizlerle karşılaşan yatırımcılar için bir hedge görevi göremediğini kabul ettiğini dile getirdi.

Yorumlarına bakılırsa efsanevi yatırımcının kripto para piyasasında bazı sorunlar olduğunu gördüğü ifade edilebilir. Ayrıca Bollinger’in yanı sıra Bitcoin’in diğer varlıklarla korele bir şekilde hareket etmesi sebebiyle piyasadaki birçok isim lider kripto para biriminin bir “güvenli liman varlığı” olarak hareket etmediğini dile getirmişti.

Yüksek Beklentiler

Şu an itibariyle Bitcoin ABD hisse senedi piyasası ile yüksek oranda korele olmaya devam ediyor. Bununla birlikte S&P 500’ün aksine önde gelen kripto para birimi nihayet yönünü yeşile çevirdi ve 7.000 dolarlık bölgenin üzerine çıkmayı başardı. Daha önce de sizlerle paylaştığımız gibi salgın dolayısıyla hisse senetleri Bitcoin’den çok daha büyük bir darbe almıştı.

Piyasanın ünlü isimlerine göre Bitcoin’in kendini kanıtlamak için çok fazla vakti kalmadı. Peter Brandt ve Mike Novogratz gibi simler yıl sonuna kadar Bitcoin’in yeniden yükselişe geçmesi gerektiğini yoksa her şeyin daha kötü olabileceğini dile getiriyor.

Kaynak: U.TodayTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Boğaları Kontrolü Ne Zaman Ele Alacak?

Sonraki Haber

CoinMarketCap’in Binance Tarafından Satın Alınması Nasıl Karşılandı?

İlgili Haberler