Bitcoin Koronavirüs Krizini Atlatabilecek Mi?

İlayda Peker

Koronavirüs vakalarının sayısı hızla arttıkça, Bitcoin‘in geleceği üzerinde büyük bir belirsizlik bulutu oluşuyor gibi görünüyor. Piyasalar adeta bir depoya dönüşmeye devam ederken ve merkez bankaları para koşullarını hafifletmek için koordineli bir çaba sarf ederken kripto para birimleri bu kaosa karşı bir çit görevi görmüyor gibi…

“Bitcoin Günü Kurtaracak”

Tüm bunların yanında milyarder girişim kapitalisti Tim Draper, bankalar ya da hükümetlerin değil Bitcoin’in bu kriz sona erdiğinde günü kurtarabileceğine inanıyor. Draper konuyla ilgili paylaştığı bir tweet gönderisinde şu ifadeleri kullanıyor:

Köşemize çekilirken eğleniyoruz. Dünya geri döndüğünde, günü kurtaran bankalar ve hükümetler değil, Bitcoin olacak.

Öte yandan Tim Draper daha önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin fiyatının 2023 yılına kadar 250.000 doları görebileceğini ifade etmişti. Güncel piyasa koşullarında bu tahmin bir ütopya olarak görünse de aslında Draper 2017 yılındaki rekor fiyatlar görülmeden önce bu yüksek tahminini yapmıştı. Tabii ki o dönemde bu tahmin daha da imkansız görünüyordu.

Bunun yanında Draper Skype, Tesla, SpaceX gibi şirketlerin de devrimci bir girişime sahip olduklarını daha ilk zamanlarda dile getirmişti.

Son röportajında ise Draper Bitcoin’in sigorta endüstrisini nasıl değiştirebileceğini anlattı ve şu ifadeleri kullandı:

Mesela, yapay zekalı bir sigorta uzmanı ile sahtekarlık girişimlerini tespit eden ve akıllı sözleşmeleri Blockchain’e kaydeden bir sigorta şirketi kurabilirim.

“Korku Virüsten Daha Kötü”

14 Mart’ta Draper, dünya hükümetlerini koronavirüs ile başa çıkma yaklaşımlarından ötürü eleştirmişti. İtalya, Fransa ve diğer birçok ülke, vazgeçilmez tüm işletmelerin kapatılmasıyla kilit altında bulunuyor. Bu karantinalara değinen milyarder yatırımcı, kötü bir ekonominin virüsten çok daha fazla insanı öldürebileceğini ifade etmişti.

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance ve WazirX’ten Hindistan Adımı

Sonraki Haber

Bitcoin: Her Devrim Hasar Bırakır, Önemli Olan En Az Hasarı Bırakabilmek!

İlgili Haberler