Bitcoin İstikrarı Borsalardan Kaçarak Mı Bulacak?

İlayda Peker

Bitcoin’lerinizi nerede saklıyorsunuz? Üçüncü taraf gözetiminde sadece geleneksel para birimleri, geleneksel para destekli kripto para birimleri ve altcoin’lerle işlem yapmak mı gerekiyordu? Ya da kişi kendi kriptolarını kendi cüzdanında mı saklamalı?

Bitcoin’in Dönüşümü

Bitcoin, “sihirli internet parasından” genel “kurumsal yatırım” haline geldikçe, kripto para birimlerini saklayan platformlar da gelişti. Bu evrim her piyasa döngüsünde değişti ve şu anda da piyasa yeni bir döngüye giriyor gibi görünüyor.

Geçen ay, şu anda “Kara Perşembe” olarak bilinen 12 Mart’ta Bitcoin, değerinin neredeyse yüzde 50’sini kaybetti. O zamandan beri, güçlü bir iyileşme sağladı ve kaybedilen miktarın neredeyse yüzde 80’ini geri kazandı. Peki, bu diriliş döneminde Bitcoin nasıl saklanıyor?

Token Analyst‘in verilerine göre, 12 Mart’ta büyük bir düşüş yaşayan fiyatın ardından en az 1 Bitcoin bulunduran adreslerin toparlanma yaşadığı görülüyor. Madencilik havuzuna dayanan Antpool, BTC bakiyesi 1 Bitcoin’den fazla 693 adresten 404’e düşüş olduğunu ifade ediyor.

Ancak düşüşten bu yana denge iyileşti. 7 Nisan’da, 1’den fazla Bitcoin’e sahip adres sayısı 702 ‘ye yükseldi.

Ayrıca bireysel adresler arasında en fazla Bitcoin miktarına sahip olan borsalarda son fiyat çöküşü ve toparlanması sırasında Bitcoin’in net girişinde bir düşüş kaydetti. Glassnode tarafından yayınlanan verilere göre, borsalardaki BTC bakiyesi 6 ayın en düşük seviyesine düştü, bu rakamın 2.234.508.65 BTC olduğu kaydedildi.

Borsalardaki Bitcoin miktarının düşmesinin bir sebebi insanların Bitcoin’lerini kendi cüzdanlarında saklamayı tercih ediyor olması olabilir. Böylece istikrarın sağlanabileceğine inanılıyor olabilir.

Kaynak: Ambcrypto


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

YouTube Bir Kripto İçerik Hesabını Sebepsizce Tamamen Kapattı

Sonraki Haber

Bitcoin Yeniden 7.000 Doların Altını Gördü!

İlgili Haberler