Bitcoin İşlem Hacmi ve Fiyat Trendleri Üzerine Analiz

Bitcoin Haber

Bitcoin, son günlerde ticaret hacminde önemli bir artış yaşadı ve bu da fiyatın yukarı yönlü trendine katkıda bulundu. Artan hacmin önemli bir kısmının belirli bir işlem sırasıyla ilişkili olduğu belirtildi. Analytical platform IntoTheBlock’un en son raporu, Bitcoin’in son fiyat trendlerine ışık tutuyor. Analiz verileri, fiyat artışlarının çoğunlukla işlem faaliyetlerindeki artışa bağlı olduğunu ve bu durumun ticaret hacminin artmasına yol açtığını ortaya koyuyor.
Türev hacminin katkısının nispeten daha az olduğu belirtiliyor. Paylaşılan grafiklere göre, Bitcoin’in sürekli swaplardaki açık pozisyonlarının piyasa değerine oranı (OI/MC), geçen yılın en düşük seviyelerine yakın seyrediyor.
Bu, fiyat trendlerini etkileyen işlem hacminin spot işlemlerden kaynaklandığını gösteriyor. Ayrıca, fiyat trendinin kaldıraçlı türev işlemlerden ziyade normal talepten etkilendiğini de ima ediyor.
Başka bir kripto para analitik platformu olan Santiment, Bitcoin hacim grafiğinde ve Coinglass üzerindeki Açık Faiz grafiğinde benzer değerler gösteriyor. Santiment’in hacim tablosu yaklaşık 15.2 milyar dolarlık bir rakam gösterdi. Coinglass’taki Açık Faiz grafiği ise aynı zamanda yaklaşık 15.4 milyar dolarlık bir değer gösterdi. Ancak, OI hacmi yukarı yönlü bir trend gösteriyor. Sonuç olarak, Bitcoin’deki işlem hacmindeki artış spot işlemlerden kaynaklanıyor, kaldıraçlı türev işlemlerin etkisi düşük. Fiyat trendi, normal talep ve spot işlemler tarafından şekillendiriliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ETF Onayının Bitcoin Fiyatları Üzerindeki Olası Etkisi

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasası Haftalık Analizi: Bitcoin, Ethereum ve Üst Altcoinler

İlgili Haberler