Bitcoin HODL: Yüzde 88’den Fazlası Karda!

Bitcoin Haber

Bitcoin’in alınıp satılabilir bir varlık olarak var olduğu 4.593 gün içinde, BTC sahipleri 4.065 kârlı gün yaşadı – bu da kriptodaki değer kaybeden volatilitenin tarihsel anlatısına meydan okuyor. Sonuç olarak, Bitcoin tutmak uzun vadede kanıtlanabilir bir şekilde kârlıdır.

HODL Uzun Vadede Karlı

Bitcoin‘in tarihsel fiyat performansı, toplam arz üzerindeki katı bir sınırın kesintisiz küresel kullanılabilirlikle birleşmesinin bir değer deposu olmanın anahtarı olduğu fikrini doğrulamaktadır. Blockchaincom’dan alınan veriler, Bitcoin sahiplerinin bu yazının yazıldığı sırada mevcut piyasa fiyatına göre %88,50 oranında kârlı günler geçirdiğini göstermektedir.

Yukarıda gösterildiği gibi, 4.593 günün sadece 531’i veya %11,56’sı uzun vadeli sahipler için kârsızdı. Kârsız günler, Bitcoin’in 26.246,58 $ ve 28.344,5 $ aralığının üzerinde fiyatlandırıldığı bir zaman çizelgesi olan 28 Aralık 2022 ile 12 Haziran 2022 arasındadır.

Bu açıklama, Bitcoin’in piyasa döngülerini anlamanın önemini ve yatırımcıların neden zirveleri alıp dipleri satmaktan kaçınmaları gerektiğini vurgulamaktadır. Bununla birlikte, bazı yatırımcılar çok daha küçük ama tutarlı karlar için kripto borsalarında günlük işlem yapmayı tercih ediyor.

Yatırım Zihniyeti

Cointelegraph yakın tarihli bir yayınında, farklı kripto yatırımcı türlerini detaylandırdı ve bunları yatırım zihniyetlerine göre kategorize etti. Belirtildiği gibi, kripto çanta sahiplerinin dört ana zihniyet kategorisi vardır: Maksimalistler, hodlers, fomoers ve yatırımcılar.

Öte yandan Bitcoin ATM ekosisteminde, üretici General Bytes, bir saldırganın kullanıcıların sıcak cüzdanlarına erişmesine ve hassas bilgiler elde etmesine olanak tanıyan bir “güvenlik açığı” keşfettikten sonra bulut hizmetlerini kapattı.

General Byes kurucusu Karel Kyovsky, “2021’den bu yana çok sayıda güvenlik denetimi gerçekleştirdik ve hiçbiri bu güvenlik açığını tespit etmedi” dedi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Raoul Pal Bitcoin’e Bakış Açısını Güncelledi: 50.000 Dolar!

Sonraki Haber

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi 16 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı

İlgili Haberler