Bitcoin Göstergeleri Düşüşü Mü İşaret Ediyor?

İlayda Peker

Perşembe günü Bitcoin, ABD hükümetinin ABD yetişkin nüfusuna şu anda verdikleri bir kerelik 1.200 dolarlık çeklere ek olarak 2.000 dolarlık düzenli teşvik kontrolleri sağlamaya niyetli olduklarını açıkladıktan sonra 7.000 dolarlık direnci kırmayı başardı.

Bitcoin fiyatı bu artışın ardından 7.140 dolara kadar çıkmayı başardı. Ancak bazı analistler ve yatırımcılar Bitcoin’in 7.000 doların üzerinde uzun süre kalamayacağını ve fiyatın düşüşe geçeceğini düşünüyor.

Fiyat Ne Kadar Geriler?

Analist Michael van de Poppe Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda BTC’nin 7.154 dolar seviyesini geçemediği için şüpheleri olduğunu ifade ediyor. Dolayısıyla Bitcoin’in şu anda düşüş eğilimi gösterdiğini ve 6.800 dolar seviyesine geri dönebileceğini dile getiriyor. Ancak analist bu geri çekilme öncesinde Bitcoin’in biraz daha yükseliş gösterebileceğini de ekliyor.

Öte yandan analist, 6.800 dolarlık alanı kaybetmenin BTC’yi daha düşük seviyeler olan 5.000 dolara kadar çekebileceğini de ifade ediyor.

10.000 Dolarlık Sınır

Bunun karşısında tanınmış yatırımcı “DonAlt”, BTC’nin 7.000 dolar seviyesinin altına inmediği için durumun genel olarak düşüş göstermediğini ifade ediyor. Ancak Bitcoin bu yıl Şubat ayında 10.000 dolar’dan düşmeye başladığında görülen grafik hareketlerinin yeniden markaja girdiğini ve bunun düşüşü tetikleyebileceğini ifade ediyor. Ayrıca yatırımcı daha fazla fiyat hareketine dair daha net işaretler görmeyi beklediğini de ekliyor.

Bunların yanında diğer analistler de boğalar kontrolü ele almadıkça düşüş eğiliminin her an yaşanabileceğini düşünüyor.

Kaynak: U.TodayTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance Smart Chain Whitepaper’ı Yayınlandı

Sonraki Haber

Charles Hoskinson, Buterin’i ve Ethereum Projesini Eleştirdi

İlgili Haberler