Bitcoin Fiyatlarındaki Yükseliş, Memecoin Projelerini de Etkiledi

Bitcoin Haber

Bitcoin’in bu hafta 35.000 dolara kadar yükselmesi, altcoinlerin değer kazanmasına yardımcı oldu. Özellikle Floki (FLOKI) önderliğinde, memecoin projeleri de yükseliş trendine girdi. FLOKI, 27 Ekim’de %140’ın üzerinde bir artış yaşadı ve son beş ayın en yüksek seviyesi olan 0,00004261 dolara ulaştı. Bu artış, Grayscale Investments’ın yeni bir Bitcoin ETF için başvuruda bulunmasının ardından gerçekleşti.

TokenFi’nin 27 Ekim’de TOKEN’ı piyasaya sürmesi ve kullanıcıların FLOKI varlıklarını TOKEN satın almak için stake etmelerine izin verilmesi, FLOKI’nin kazançlarını destekledi. FLOKI’nin fiyat rallisi, günlük göreceli gücünü (RSI) en aşırı alım seviyesine getirdi. Bu durum, düzeltme ihtimalini ciddi oranda arttırdı.

2023 yılında, memecoin projeleri genellikle Bitcoin gibi üst sıralardaki kripto para varlıklarından daha az kazandırdı. Ancak Pepecoin, Nisan 2023’te piyasaya sürüldüğünde %500’ün üzerinde bir artış yaşadı ve YTD getirisi %425 olan FLOKI’yi takip etti. Kripto spekülatörleri genellikle, risk duyarlılığının güçlü olduğu zamanlarda memecoin projelerine büyük bir ilgi gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı Hakkında Uzmanlar Ne Düşünüyor?

Sonraki Haber

Elon Musk’ın Sosyal Medya Platformu X, Finansal Merkez Olmayı Hedefliyor

İlgili Haberler