Bitcoin Fiyatları ve Beklentiler: Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı son dönemde 25.715 dolar seviyesinde sabit kalmaya devam ediyor. Yatırımcıların yükselişe olan inançları zayıflamış durumda ve hacimler Mayıs ayından bu yana tarihi dip seviyelere inmiş durumda. Bitcoin’ın kısa vadeli görünümü negatif çünkü hacimler erimeye devam ediyor ve yatırımcılar, Fed’in sıkı para politikasını daha fazla sürdüreceği endişesiyle risklerini azaltıyor.

Fiyatın 25.300 dolarlık desteği test etme niyetinde olduğu görülüyor. ABD piyasalarının negatif kapanması ve petrol fiyatlarındaki artışın enflasyonla mücadeleyi zorlaştırması, kripto para yatırımcılarını kenarda beklemeye itiyor. Altcoinlerde daha derin diplerin görülme ihtimali ise Bitcoin’in 25.300 dolardaki durumuna bağlı olacak.

CryptoCon takma adıyla bilinen bir analist, Bitcoin’de trend değişikliği sinyalleri olduğunu söylüyor. Bitcoin tipik olarak haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50 işaretini geçer geçmez bir boğa piyasasına girer. Tarihsel olarak, haftalık RSI’nın iki destek seviyesinden toparlandığında, bunu boğa piyasaları takip eder.

Bitcoin’in haftalık RSI değeri ilk destek seviyesine yakın olan yaklaşık 43 değerinde. Eğer toparlanma yapmayı başarırsa güçlü bir fiyat artışı görebiliriz. Ancak, MACD’nin düşüş eğilimini sürdürmesi, RSI’nın ikinci destek seviyesine doğru gidebileceğini gösteriyor.

Son olarak, Bitcoin’in fiyatının dalgalanma ihtimali olmasına rağmen, diğer veri setleri birikim döneminin yakında sona ereceğini gösteriyor. 28 Kasım döngüsü teorisine göre, Bitcoin’in birikim aşaması birkaç ay içinde sona erecek. Bu, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması için bir tetikleyici görevi görebilecek olan Bitcoin’in yaklaşan halving dönemine de yakın bir tarih.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in Geleceği: Düzenleyici Kararlar ve Kripto Piyasa Beklentileri

Sonraki Haber

Jim Cramer’ın BNB Coin İddiaları Çürütüldü: İşte Gerçekler

İlgili Haberler