Bitcoin Fiyatında Yükseliş İşaretleri

Bitcoin Haber

Bitcoin yatırımcıları, BTC fiyatının 37,000 doları aşmasıyla piyasada genel bir iyileşme sinyali alırken sevinç yaşadı. Gün boyu 36,500 dolar seviyesinde dalgalanan Bitcoin, günlük kapanışa yaklaşırken yükselişe geçti. Beşinci haftayı yeşilde kapatan kral kripto para, beklenen yeni büyüme dalgası için hazır görünüyor.

Bitcoin, 31,000 doları geri kazanarak yeni zirvelere ulaşmaya odaklandı. Ekim ayında hız kazanan ralli, fiyatı bu ay 38,000 dolar seviyesine taşıdı. RSI, nötr bölgenin üzerinde ve fiyatla birlikte toparlanıyor. Bitcoin madencilik gücü geçtiğimiz hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu faktörler, orta ve uzun vadede fiyat performansı hakkında iyimserliği destekliyor.

Bitcoin’in yükselişini destekleyen başka önemli bir gelişme daha var. Arjantin, yeni başkan olarak Bitcoin dostu bir adayı seçti ve yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre Bitcoin benimseme oranları yeni zirvelere ulaştı.

ETF onayının birkaç hafta içinde gelebileceği iyimserliğine rağmen, yaşanan gecikmeler bu duyguyu zayıflattı. Ancak, çoğu ETF için SEC’in nihai kararı için fazla zaman kalmadı. Güçlenen iletişim ve ETF başvuru güncellemeleri, gerçek bir boğa mevsiminin erken sinyalleri olabilir.

BTC, 38,000 doları destek seviyesi olarak yakalarsa, altcoin fiyatlarında önemli artışlara yol açabilir. Hatta, ralli bağlamında birçok altcoinin fiyatlarını birkaç kat arttırdığını görebiliriz. Peki, Bitcoin için fiyat beklentileri neyi gösteriyor? Elliott Dalga (EW) teorisi bize bir fikir verebilir.

Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ederse, %35 artışla 50,000 dolarlık yatay dirence ulaşabilir. Yerel zirve olan 42,500 dolar idealdir ve kar realizasyonu nedeniyle geçici bir düzeltmeden sonra, 50,000 dolarlık zirvenin test edilmesi mümkün olabilir. Aksi senaryoda hedef 33,500 dolardır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Aptos ve Alibaba Cloud İş Birliğiyle Asya-Pasifik’te Web3 Erişimi Güçleniyor

Sonraki Haber

OMG Network: Ethereum İçin Ölçeklendirme Çözümü ve Yatırım Potansiyeli

İlgili Haberler