Bitcoin Fiyatı ve Opsiyon Piyasası Aktivitesi Yükseliyor

Bitcoin Haber

Bitcoin’in fiyatı son birkaç günde artarken, hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Bu ilginin yanı sıra, Bitcoin’in opsiyon piyasası da son birkaç günde oldukça aktif oldu. Cuma günü vadesi dolan opsiyonlar sonrası, 2.75 milyar dolar değerinde Bitcoin opsiyonu bulunuyordu.

Opsiyonların kullanım fiyatları da geçen hafta değişmiş ve ilk başta 29.000 ile 32.500 arasında olan en yüksek kullanım fiyatları, 40.000’e yükseldi. Bu, Bitcoin’in fiyatının çok fazla hareket etmesi durumunda, opsiyon satanların fiyat değişikliklerine duyarlı olacağı anlamına geliyor.

Bitcoin, beş gün boyunca 34.000 doların üzerinde sabit kaldı. Ancak bazı uzun vadeli yatırımcılar, karlarını almaya karar verdi. Bu kar alma olayı bu yıl önemli olmakla birlikte, uzun vadede çok fazla etkisi olmayabilir.

Son olarak, uzun vadeli yatırımcılar arasında kar alma eğilimi, Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketlerini etkileyebilir. 34.000 doların üzerinde sabit kalan Bitcoin, opsiyon piyasasındaki değişimler ve yatırımcı davranışlarıyla belirlenen dalgalanmalara karşı karşıya.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

GameFi Altcoinlerinde Hareketlilik: AXS Coin’de Ralli Sinyalleri

Sonraki Haber

XRP Yatırımcılarına Sevindirici Haber: Fiyat Artışı Bekleniyor

İlgili Haberler